Polish English

sciezka 24102016 1Trwają prace wykonawcze budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze krajowej nr 48 od ronda wyjazdowego na Wyśmierzyce przez miasto do węzła drogi ekspresowej S7. Będzie ona przebiegała ulicami: Rzemieślniczą, Krakowską i Spacerową.

Zakres prac zakłada m.in. zdjęcie warstwy humusu, wykonanie rozbiórek istniejących warstw konstrukcyjnych, wykonanie robót ziemnych, wykonanie krawężników i obrzeży, wykonanie nowych nawierzchni (asfaltowej i z kostki brukowej), regulację włazów i zaworów oraz remonty zjazdów i skrzyżowań.

sciezka 24102016 2Z uwagi na dostosowanie do istniejącej infrastruktury projekt zakłada  ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej i z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,00 m, ścieżki pieszo-rowerowe z bezfazowej kostki betonowej o minimalnej szerokości 2,50 m oraz chodniki o minimalnej szerokości 1,50 m.

Wykonawcą robót jest firma: ZBIG BET s.c. z Radomia. Wartość wykonywanych robót to 648,5 tyś. złotych. Środki finansowe pochodzą z budżetu gminy. Inwestycja realizowane we współpracy z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Planowany termin zakończenia prac to listopad br.
Prowadzona inwestycja ma za zadanie połączyć istniejącą ścieżkę rowerową na Borki ze ścieżką na Szczyty, a szczególnie umożliwić mieszkańcom Białobrzegów bezpieczne przemieszczanie się po mieście oraz w kierunku innych ścieżek przebiegających po terenie naszej gminy. Jestem przekonany, że to dobry krok poprawiający bezpieczeństwo pieszych i cyklistów poruszających się wzdłuż drogi krajowej nr 48 – mówi burmistrz Adam Bolek.

 europark wislosan

 bieg pilicy baner2017

 

smieci 2016

 

jzb

 

bialobrzegitv res

 mapa gminy

 

kolektory 16032015

 

opinia res

 

gazeta nowa logo

 

Pogoda na dziś

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid