xZrzut ekranu 2021 05 28 112208.png.pagespeed.ic.7WkTRbrZIpGmina Białobrzegi w miesiącu marcu rozpoczęła realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022. Na realizacje programu Gmina pozyskała środki w wysokości 744.010,00 zł z Funduszu Solidarnościowego.

Gmina Białobrzegi wsparciem w ramach w/w Programu obejmie 32 osoby niepełnosprawne z niepełnosprawnością w stopniu znacznym i umiarkowanym  w tym 3 dzieci.

Program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej skierowany jest do osób niepełnosprawnych w celu zwiększenia ich szans na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia. Nadrzędnym celem usług asystencji osobistej powinno być dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku.

Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać pod adresem: https://www.gov.pl/web/rodzina/Program-Asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2022

logo bieg pilicy