IMG 0050W kościele parafialnym w Białobrzegach odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Tulia. Wydarzenie było współfinansowane ze środków samorządu województwa mazowieckiego.

W świątecznej atmosferze i specjalnie przygotowanej scenografii, zespół Tulia wykonał kilkanaście utworów, wśród których były najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki oraz liryczne utwory z najnowszej płyty zespołu. Trójce wokalistek towarzyszył zespół muzyczny złożony z pięciu muzyków. Koncert miał niecodzienny przebieg, bowiem zespół aranżował wspólne śpiewanie kolęd z widzami oraz zaprosił do wykonania jednej z nich wszystkie dzieci, będące w kościele. Dzięki Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, widzowie koncertu, otrzymali, specjalnie na tę okazję, wydane śpiewniki z tekstami utworów, zaprezentowanych podczas koncertu.

Przed bisami burmistrz Adam Bolek i ks. proboszcz Artur Hejda wręczyli zespołowi Złotą płytę w podziękowaniu za wspaniały występ. Koncert finansowany był ze środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego.

Zespół Tulia to fenomen polskiej sceny folkowej. W skład zespołu wchodzą niezwykle uzdolnione trzy dziewczyny ze Szczecina. Ich kariera zaczęła się jesienią 2017 roku, kiedy wykonały folkową wersję przeboju Depeche Mode. Teledyski zespołu mają po kilkanaście milionów wyświetleń. Zespół Tulia do Białobrzegów przyjechał w ramach świątecznej trasy koncertowej.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid