plen

sciezka 2 09102015Trwają prace wykonawcze budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze krajowej nr 48 na odcinku Białobrzegi – Jasionna na jej pierwszym odcinku tj. od ul. Rzemieślniczej do ul. Brzozowej oraz na odcinku Białobrzegi – Szczyty.

Budowa ścieżki na Borki zakłada przebudowanie drogi krajowej nr 48 w zakresie wybudowania ścieżki oraz wykonanie kładki pieszo-rowerowej nad istniejącym ciekiem wodnym. Szerokość ścieżki to 2,5 m. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2015 r. Wykonawcami robót są firmy: P.H.U. DRÓG_BUD Bożena Jakubczyk  z Wieniawy – w zakresie budowy ścieżki oraz konsorcjum firm: PB BUDOMOST sp. Z o.o. oraz DESTINI Janusz Siejk z Małkini Górnej – w   zakresie wykonania kładki.

Łączna wartość wykonywanych robót to kwota 654 115 złotych. Gmina Białobrzegi i Powiat Białobrzeski finansują tą inwestycję solidarnie w równych częściach. Jak już wcześniej informowaliśmy ta długo oczekiwana  inwestycja to wspólna inicjatywa naszych samorządów, która znacznie poprawi bezpieczeństwo poruszania się mieszkańców osiedla Borki wzdłuż bardzo ruchliwego odcinka drogi krajowej.
Ponadto trwa także budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze krajowej nr 48 na odcinku Brzeźce – Białobrzegi. Inwestycja ta jest również realizowana dzięki wspólnym zabiegom starosty i burmistrza w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Koszty jej budowy pokrywa w całości GDDKiA.
Wierzę, że dobry klimat negocjacji i dobra współpraca naszych samorządów z GDDKiA pozwoli na kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się wzdłuż drogi krajowej nr 48 – mówi burmistrz Adam Bolek.

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid