plen

stop2Gmina Białobrzegi zakończyła  realizację tegorocznej akcji „Profilaktyczny program szczepień przeciw grypie”, realizowanego przez Miejsko – Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach.

W ramach przyjętego programu grupa mieszkańców powyżej 60 roku życia mogła bezpłatnie zaszczepić się  przeciwko wirusowi grypy na sezon jesień-zima 2015.

Tegoroczna akcja szczepień została bardzo pozytywnie odebrana wśród mieszkańców naszej Gminy, o czy świadczy duża ilość zaszczepionych osób. Z programu trwającego dwa miesiące skorzystało ponad 200 osób. Każda osoba przed zakwalifikowaniem się do szczepienia została bezpłatnie przebadana w celu wykluczenia ewentualnych przeciwskazań do podania szczepionki.  
Głównym celem bezpłatnych szczepień przeciwko grypie była  ochrona osób, które są objęte największym ryzykiem powikłań. U niektórych ludzi grypa może doprowadzić do poważnych chorób, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego, stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta. W przypadku ich wystąpienia często niezbędna bywa hospitalizacja.
Całkowity koszt akcji wyniósł 6 tyś. złotych, a środki finansowe na ten cel pochodziły z budżetu gminy. Zdrowie mieszkańców to zawsze najważniejsze zadanie dla gminy, dlatego też program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców naszej gminy będzie kontynuowany w następnych latach.– podkreśla Burmistrz Adam Bolek.

Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid