plen

glowne23 listopada w filii bibliotecznej w Szczytach po raz pierwszy zorganizowany został Bal Literacki Misiaków.

Wspólnie z koleżanką - Wioletą Kozakiewicz bibliotekarką z Białobrzegów, wpadłyśmy na pomysł zaproszenia do naszej filii dzieci z ich ulubionymi misiami.  


Liczba przybyłych gości była na tyle zaskakująca, że w ostatniej chwili dostawialiśmy dodatkowe krzesełka dla uczestników. Po krótkim powitaniu zaczęliśmy wspólną zabawę. Na początku pani Wioleta przeczytała dzieciom 3 krótkie opowiadania o najstarszym misiu bajkowym – Misiu Uszatku. Następnie przeszliśmy do zajęć plastycznych. Pierwsze pod nawą: „Dokończ Misia” polegały na dorysowaniu brakujących elementów misia oraz pomalowaniu i ozdobieniu go według własnego gustu i upodobania. Drugi temat brzmiał: „Balowa maska”. Uczestnicy wspólnie ze starszymi kolegami i koleżankami wycinali kolorowe maski, które mocowali na drewnianych patyczkach. W ten sposób jak przystało na prawdziwy bal, każdy uczestnik miał odpowiednią maskę. Kiedy nasi mali goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych ich pluszowe misie zajmowały honorowe miejsca na krzesełkach obok, a rodzice spędzili miło czas na wspólnych rozmowach przy kawie i herbacie.   
Druga część naszej zabawy odbywała się na świetlicy wiejskiej, gdzie na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz niekończące się atrakcje. Wspólnie z panią Wioletą poprowadziłyśmy liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Wśród nich znalazły się m.in.: zabawa w „Sprite i pragnienie”, taniec na bibule, taniec z balonami, „Kto pierwszy – ten lepszy”, wspólna zabawa w kółku. Po wyczerpującej rywalizacji dzieci miały czas na swobodną zabawę przy muzyce. Na zakończenie każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom „Super Przyjaciela”.
Liczne przybycie dzieci, świetna zabawa oraz ich szczere uśmiechy i zadowolenie spowodowały, że wspólnie z koleżanką podjęłyśmy stanowczą decyzję – „Bal Literacki Misiaków” wpisujemy na stałe do kalendarza imprez organizowanych w filii bibliotecznej w Szczytach.
Na zakończenie chciałabym serdecznie podziękować gimnazjalistom, a zwłaszcza Milenie Ziółek, Kamili Sznyra oraz Amelii Rabiak za pomoc przy rozdawaniu zaproszeń, poprowadzeniu zajęć i konkursów. Podziękowania należą się także, a w zasadzie przede wszystkim mojej koleżance z pracy – Wiola dzięki za pomysł i pomoc w realizacji tej jakże udanej imprezy. Dziękuje wreszcie wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszej zabawie i już dziś zapraszam na kolejny „Bal Literacki Misiaków” w przyszłym roku!

 

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid