plen

1Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się przede wszystkim z pięknie wystrojoną choinką.

Niezbędnym elementem ubioru drzewka są w głównej mierze bombki. W okresie świątecznym widać dookoła wiele pięknych ozdób choinkowych. Jednak te, zrobione własnoręcznie mają szczególne znaczenie.


Dla przybliżenia i podtrzymania tradycji świąt Bożego Narodzenia został ogłoszony w Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowa bombka”. Konkurs był skierowany do wszystkich dzieci i ich rodziców z naszego przedszkola. Jego celem było promowanie twórczości dziecięcej, pobudzanie inwencji twórczej i fantazji, inspirowanie do aktywności twórczej, integrowanie dzieci ze sztuką. Po raz kolejny dzieci i rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem w życie przedszkolne, gdyż na konkurs wpłynęły aż 72 prace! Wszystkie bombki były bardzo pomysłowe, oryginalne i niepowtarzalne. Zostały wykonane m.in.: z kolorowych cekinów, włóczki, sznurka, papieru, wstążki, kaszy, ryżu, kawy. Jury w składzie: Pani Anna Siurnik – dyrektor przedszkola, Pani Agata Kowalczyk – nauczycielka plastyki w PSP nr 1 im. KEN oraz Pani Anna Woźniak – przedstawicielka  Rady Rodziców, mama Helenki z gr. III, miało niezwykle trudne zadanie. Po wnikliwej obserwacji udało się wreszcie wyłonić 26 zwycięzców. Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach: tradycja - Natalia Ofiara, Joanna Wolczyk, Zuzanna Pisarek, Oliwia Pawlak, Rita Stadnicka, wkład pracy – Maria Kłosiewicz, Lena Zgutka, Jan Krzosek, Amelia Grzesik, Grzegorz Chmielewski, kreatywność w doborze materiałów – Barbara Piaskowy, Gabriela Krzysztoszek, Zuzanna Piątek, Aleksander Pytka, Julia Morawska, Zuzanna Koral, oryginalność – Adam Traczyk, Julia Szymańska, Gabriela Prykiel, Wiktoria Munik, Nikodem Pytka,  estetyka wykonania – Nikola Sitarek, Sebastian Kościński, Aleksander Prykiel, Maria Głaczkowska, Alicja Bednarek. Uroczyste wręczenie dyplomów  i nagród odbyło się 12.12.2016 r. Magię nadchodzących świąt mogliśmy poczuć wsłuchując się w kolędy w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola. Było nam niezwykle miło, gdyż swoją obecnością zaszczycili nas Pan Adam Bolek – Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Pan Mieczysław Danielewicz – Zastępca Burmistrza. Gratulacje należą się wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za chęci, pomysł i ogrom pracy włożony w wykonanie bombki. Bardzo serdeczne dziękujemy za zaangażowanie i owocną współpracę z naszym przedszkolem. Podziękowania dla Pana Adama Bolka – Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Pana Mieczysława Danielewicza – Zastępcy Burmistrza za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

airlyc

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid