plen

glowneTegoroczną akcję zimową pn. „TĘCZOWA ZIMA 2017” czyli aktywne zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w województwie mazowieckim Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach rozpoczął 13 lutego 2017 roku. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z regulaminem Tęczowej Zimy 2017 oraz harmonogramem działań zaplanowanym na pierwszy tydzień ferii. Następnie zwiedziliśmy 26 Wystawę Okręgu Radomskiego członków ZPAP mieszczącą się w Białobrzeskiej Galerii Sztuki.

Podczas zajęć plastycznych każde dziecko zaprojektowało swój witraż. Odbyły się również zajęcia wokalne. Przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach oraz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach przypomnieli uczestnikom akcji zasady bezpiecznego spędzania tegorocznych ferii zimowych oraz w jaki sposób dzieci powinny zachować bezpieczeństwo podczas zabaw i sportów zimowych. Kolejnym punktem programu, pierwszego dnia ferii z MGOK było wyjście do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie nasi milusińscy zwiedzili stanowisko dowodzenia oraz samochody, które służą do akcji ratowniczych.  Po powrocie wszyscy rozgrzali się ciepłą herbatą oraz posilili pączkami. Ostatnim punktem programu była projekcja filmowa. W godzinach 11.00-13.00 w Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach dla chętnych dzieci odbyło się głośne czytanie tekstu „Przyjaciele” Miry Stanisławskiej i Grzegorza Kasdepke, dzieci wykonały również ilustrację do w/w tekstu.

„Wielka makieta kolejowa” oraz „Czekoladowa zima na Głównym” – takie aktrakcje czekały na uczestników „Tęczowej Zimy 2017” w drugim dniu akcji, tj. 14.02.2017r. Pierwszym punktem wtorkowego wyjazdu do Warszawy było zwiedzanie wystawy pn. „Wielka makieta kolejowa” na Stadionie Narodowym. Dzieci zwiedziły największą mobilną wystawę w Europie, która składa się z 14 km kabli, 900 metrów torów, 150 rozjazdów, kilka tysięcy drzew, kilkaset budynków, ponad 40 lokomotyw i setki wagonów kursujących po makiecie. Odwzorowane budynki, stacje kolejowe, modele drzew, krzewów i roślin doskonale odzwierciedlają otaczający świat w miniaturze. Nasi milusińscy zwiedzili również wystawę pn. „Czekoladowa zima na Głównym” w Muzeum Kolejnictwa. Makieta została wykonana z ok. 500 kg wedlowskiej czekolady, zajmującej powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Z czekolady wykonano góry, doliny, drzewa, samochody, zwrotnice, tunel, dworzec główny, przejazd kolejowy i przede wszystkim pociąg składający się z lokomotywy parowej BR 80 z wagonami towarowymi, cysterną, węglarkami i platformami. Dzieci odwiedziły również Salę Lustrzaną, w której znajdowała się Czekoladowa Makieta Kolejowa wykonana przez Maestra Czekolady E. Wedel - Janusza Profusa. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, dzieliły się wrażeniami z wyjazdu. Natomiast w Bibliotece Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach dzieci wykonywały kartki walentynkowe.

15 lutego 2017 roku uczestnicy Tęczowej Zimy 2017 wyruszyli do kina Helios do Radomia na animowaną komedię „Balerina”. Film opowiada o spełnianiu marzeń uświadamia, iż sukces przychodzi tylko wtedy, kiedy ciężko się na niego pracuje. Bajka od samego początku wciągneła najmłodszych widzów do swojego świata. Animacja przyciąga piękną choreografią, wpadającą w ucho muzyką, ciekawymi zwrotami akcji i cudowną scenografią Paryża. Główni bohaterowie zarazili  naszych milusińskich dobrym humorem. Po obejrzeniu bajki przeszliśmy do sali, gdzie dzieci uczyły się skręcania zwierzątek z balonów. Zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach, gdzie podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy maski karnawałowe. Trzeci dzień ferii zimowych z MGOK minął interesująco i wyjazdowo. W tym samym czasie w Bibliotece Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się dwugodzinne zajęcia krawieckie, gdzie dzieci wykonały podusie- milusie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach przygotował dla tegorocznych uczestników akcji zimowej pn. Tęczowa Zima 2017 różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Jedną z nich był czwartkowy wyjazd na sztuczne lodowisko, gdzie dzieci doskonaliły naukę jazdy na łyżwach, a niektórzy uczyli się jeździć. Wszyscy znakomicie bawili się na tafli lodowej, wyczyniając różne akrobacje. Kolejną atrakcją tego dnia były zabawy z Centrum Zabaw KRAINA MARZEŃ. Podczas dwugodzinnego pobytu dzieci aktywnie spędziły czas poprzez zabawy na zjeżdżalniach, podwieszonych mostach, basenach z kulkami, trampolinach, ściankach wspinaczkowych, dmuchanych zamkach do skakania, wolno stojących zestawach zabawowych z mini-zjeżdżalniami. Korzystały z  plastikowych elementów do budowania małych konstrukcji, miękkich dużych, klocków z gąbki, piłek do skakania, jeździków i bujaków. Czas spędzony na wyśmienitej zabawie upłynął bardzo szybko. Dzieci przepełnione radosnymi chwilami ale również zmęczone po całodniowych zabawach wróciły do Białobrzegów, gdzie w MGOK czekała na nie ciepła herbata i drożdżówki. Aktywnie ten dzień spędziły również dzieci, które uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Bibliotekę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach, gdzie Seniorzy z Grupy 50+ prowadzili gry i zabawy.

Na zakończenie I tygodnia Tęczowej Zimy 2017 nasi milusińscy pojechali do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 1 w Radomiu. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej oraz zwiedziły nowo otwartą bibliotekę. Kolejnym punktem programu była dwugodzinna zabawa na Pływalni Neptun. Uczestnicy wyjazdu mogli korzystać ze wszystkich atrakcji basenu m.in. basenu do nauki pływania dla dzieci i młodzieży, basenu rekreacyjnego z podwodną ławą wypoczynkową do leżenia i podwodnym masażem, pięciostanowiskowego ciśnieniowego masażu karku o różnych szerokościach strumienia wody, miejsca wytworzenia „sztucznej fali”, jacuzzi,  „hamowni”, zjeżdżalni, brodzika. Czas spędzony na basenie był świetnym sposobem na relaks.  Zmęczeni, ale  bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do Białobrzegów. Natomiast w Bibliotece Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach prowadzone były dwugodzinne gry i zabawy.

 

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid