plen

glowne2Ferie 2017 w Szczytach to świetna zabawa, niezapomniana przygoda i dużo pozytywnych emocji. W tym roku postawiliśmy na wspólne gotowanie, pieczenie i przygotowywanie rozmaitych smakołyków.

Pomysł na takie ferie zrodził się jeszcze latem. Podczas wycieczki do Runowa pani Ania Ziółek – członkini rady sołeckiej zaproponowała kulinarne ferie z dziećmi i tak pomysł zamienił się w działanie.

Każdy dzień został nazwany w nietypowy sposób nawiązując do dań, które przygotowywaliśmy. Naszą przygodę zaczęliśmy od „Słodkiego szaleństwa” i tak powstały pyszne babeczki i ciasteczka. W dni w które dominowały słodkości robiliśmy dodatkowo smaczne, kolorowe kanapki, a na śniadanie zawsze czekała na dzieci ciepła parówka z pieczywem.  Były też „Kluskowe wariacje” czyli tradycyjne polskie kopytka i włoskie spaghetti. W pierwszym tygodniu ferii odbył się także kulig, który zakończyliśmy zabawą przy ognisku. Pogoda była wymarzona, cały czas świeciło słońce, a my wykorzystaliśmy resztki śniegu, żeby w wesołej atmosferze na saniach zwiedzić okoliczne pola i lasy, a następnie zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska.   
W drugim tygodniu ferii dzieci było coraz więcej i zabawa rozkręciła się na dobre. Poprowadziliśmy zajęcia pod nazwą „Ziemniaczane cuda”, podczas których dzieci przygotowywały tradycyjne placki ziemniaczane i uwielbiane przez wszystkich frytki. Tłusty czwartek był u nas istnym szaleństwem. Na stole pojawiły się pyszne faworki, naleśniki, pączki i rogaliki. Każdy uczestnik był w pełni zaangażowany w wykonanie i konsumpcję wszystkich smakołyków. Zakończenie naszych ferii było nieco inne niż przewidywaliśmy na początku. Nasz kulig i ognisko odbyły się w pierwszym tygodniu ferii, dlatego na zakończenie zorganizowaliśmy dyskotekę. Oczywiście była i kiełbaska, tym razem gotowana lub przysmażana do wyboru. Wszyscy bawili się do utraty tchu. Najmłodsze dzieci w międzyczasie odpoczywały na naszych wakacyjnych leżakach oglądając swoje ulubione bajki. Były także podziękowania, pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty w postaci słodyczy dla każdego uczestnika. Wszystkim dzieciom raz jeszcze dziękuję za udział w naszych zajęciach!
Ferie w Szczytach uważam za bardzo udane wydarzenie. Warto jednak podkreślić, że nie była to praca jednej osoby. Swoje podziękowania w pierwszej kolejności kieruję w stronę Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, za otrzymaną dotację. Bez wsparcia finansowego nasza przygoda kulinarna nie byłaby możliwa. Dziękuję także sołtysowi wsi Szczyty – panu Andrzejowi Danisowi oraz członkom rady sołeckiej – pani Zofii Sielskiej oraz Markowi Wójcikowi za pomoc w organizacji kuligu i ogniska dla dzieci. Swoje podziękowania kieruję także do grupy gimnazjalistów, którzy pomagali podczas roznoszenia ulotek, plakatów, przygotowywania sali oraz prowadzenia zajęć. Kamila Sznyra, Amelia Rabiak, Milena Ziółek, Weronika Matysiak i Karol Borowski – bez Was nie dalibyśmy rady! Dziękuję także swojemu mężowi, który przez całe ferie dzielnie palił w kominku, aby nasze dzieci miały ciepło oraz stworzył świetną atmosferę podczas dyskoteki. Podziękowania należą się także panu Marcinowi Królowi za użyczenie profesjonalnego sprzętu – kolorowe światła oraz odpowiednie nagłośnienie robiły wrażenie! Na koniec chcę szczególnie podziękować osobie bez której „Kuchenne rewolucje w Szczytach” na pewno by się nie odbyły. Członkini rady sołeckiej i wspaniała gospodyni – pani Ania Ziółek poprowadziła ze mną wszystkie zajęcia i cały czas była z nami. Aniu – byłaś naszą Magdą Gessler i przewodnikiem w tej niezapomnianej kulinarnej przygodzie. Choć warunki były trudne, a ja miałam wiele wątpliwości – Ty już na samy początku powiedziałaś, że damy radę i tak się stało! Żadne kwiaty nie są w stanie wyrazić ogromu mojej wdzięczności, a dziećmi nie wyobrażają sobie wakacji bez Twojego udziału.
Wszystkim wyżej wymienionym raz jeszcze serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie ferii zimowych 2017 w Szczytach. Mam nadzieję, że wspomnienia w postaci zdjęć pokazują, że naprawdę było warto!

 

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid