plen

gWP 20170424 12 25 28 ProRozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zachęcanie do systematycznego i głośnego czytania oraz wdrażanie do działań z książką, to niewątpliwie jedne z głównych priorytetów naszego przedszkola.

Mając na uwadze, że to właśnie pierwsze lata edukacji są najważniejsze dla pozytywnego nastawienia do czytania, powstał projekt sfinansowany przez FUNDACJĘ PZU „Dni przyjaźni z książką”.


Autorkami projektu są Sylwia Krupa i Anna Winiarska. Działania podjęte w projekcie, realizowane w okresie od 03.04.2017 r. do 29.09.2017 r., stanowią uatrakcyjnienie zajęć, mających WP 20170424 10 38 30 Prona celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Przez cały czas trwania projektu będzie prosperował w salach „Kącik wymiany książek”. Jeśli w domowej bibliotece znajdują się książki, z których dziecko nie korzysta lub chce się nimi podzielić z rówieśnikami, wówczas może je przynieść do przedszkolnego kącika. Poza tym, wszystkie nauczycielki i zaproszeni rodzice włączą się do akcji codziennego czytania książek. W ramach realizacji projektu odbędzie się wycieczka do księgarni, podczas której dzieci zapoznają się z pracą księgarza oraz wyglądem    i księgozbiorem sklepu. Przedszkolaki będą miały możliwość zakupu wybranych przez siebie książek do „Kącika książki”. Ogłoszony zostanie także rodzinny Konkurs plastyczny „Mój bajkowy przyjaciel”, polegający na wykonaniu wspólnie z rodzicem pacynki lub kukiełki swojej ulubionej postaci bajkowej. Odbędzie się również spotkanie z Justyną Bednarek, autorką „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” – najlepszej książki dziecięcej w konkursie empiku „Przecinek i kropka”. Po zapoznaniu z twórczością pisarki, dzieci poczynią skarpetkowe pacynki, dla których będą tworzyć najróżniejsze historie. Zaplanowany jest także teatrzyk „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary”, poruszający bardzo ważną kwestię dbałości o książki oraz zamiłowania do czytania. Przedszkolaki wyruszą na wycieczkę do drukarni, aby zobaczyć od podstaw, jak powstaje książka. Przeprowadzony zostanie też w grupach konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książkowy” poprzedzony codziennym czytaniem książek. Uwieńczeniem projektu WP 20170424 10 41 02 Probędzie wspólne czytanie z zaproszonymi gośćmi – Adamem Bolkiem, burmistrzem Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Mieczysławem Danielewiczem, zastępcą burmistrza. Chcemy pokazać, że władze naszego miasta również zachęcają do czytania. Pamiętajmy, że rozbudzanie w dzieciach zainteresowania książką, jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość, gdyż przyczynia się do wszechstronnego rozwoju naszych pociech!

Sylwia Krupa, Anna Winiarska  - autorki projektu

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid