25MFKiP dzien1 34W dniu 16 grudnia 2018 roku w Radomiu odbył się I etap eliminacji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Bp. Jana Chrapka.

Podczas eliminacji dwie uczestniczki zajęć wokalnych (Amelia Chodoła i Natalia Kopycka) z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białobrzegach stały się szczęśliwymi posiadaczkami biletów do finału. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie jest największą tego typu imprezą. Eliminacje do festiwalu odbywają się w ok. 20 ośrodkach i startuje w nich co roku przeszło 20 tys. osób.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I stopnia). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat. W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. W czwartkowe popołudnie, 10 stycznia 2019 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Amelia Chodoła. Przesłuchania podzielone były na VI bloki, łącznie zaprezentowało się 49 wykonawców.

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid