dsc0237012 maja w Białobrzegach odbył się zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy IV Bieg Pilicy. Tegoroczna edycja była rekordowa. W biegu głównym wzięło udział 300 zawodników. W biegach kolorowych wystartowało ponad 500 biegaczy.

W ramach imprezy, która rozpoczęła Majowe Dni Białobrzegów w naszym mieście odbyły się cztery biegi kolorowe dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400, 800 i 1500 metrów, 3 km trasa biegowa i nordic walking oraz bieg główny na 10 km. Start i meta znajdowała się na Placu Zygmunta Starego przed Ratuszem. W tym roku w biegu głównym była nowa trasa, którą stanowiła jedna 10 km pętla.

W biegach kolorowych rywalizowało ponad 500 dzieci w tym ponad 30 spoza terenu naszej gminy. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał okolicznościowy medal, sok ROKO oraz kupon na białobrzeskie lody, a zwycięzcy poszczególnych kategorii także puchary i nagrody rzeczowe.

W biegu głównym na 10 km wzięło udział 300 zawodników, a jego zwycięzcą został Piotr Tokarski z Krępy, który przebiegł trasę w czasie 34 min. i 55 sek. Drugi był łukasz Więckowski z Warki a trzeci Mateusz Gos. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Wiśniewska z Radomia z czasem 40 min. i 05 sek. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Górniak, a trzecie Agnieszka Brogowicz-Stępniewska. W biegu na 3 km triumfowali Łukasz Pochylski z Radomia, wśród kobiet Karolina Waśniewska z Radomia. Zwycięzcami trasy Nordic Walking zostali Henryk Motyka z Kozienic i Jolanta Bednarek z Warszawy. Każdy z biegaczy otrzymał okolicznościowy medal, ręcznik z logo Białobrzegi (u)rzekają…, napój izotoniczny VERONI ISOTONIC oraz kupon na białobrzeską grochówkę i białobrzeskie lody. W tym roku można było również skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, którzy również wzbogacili program imprezy pokazem tańców ludowych.

Puchar Burmistrza Adama Bolka i firmy Zbyszko dla najlepszej białobrzeżanki i najlepszego białobrzeżanina w biegu głównym wybiegali Michał Sarniak (TEAM Białobrzegi) i Agnieszka Wiśniewska. Gratulujemy!

Serdeczne dziękujemy za wsparcie sponsorom: Firmie Zbyszko oraz Lody Białobrzeskie J. Z. Gruszczyńscy. Dziękujemy partnerom: Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie, naszym przedszkolom, szkołom podstawowym z Białobrzegów i Suchej, Publicznemu Gimnazjum, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, wolontariuszom, harcerzom, rodzicom, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Zakładowi Usług Komunalnych, ratownikom medycznym oraz białobrzeskiej Policji za wzorową współpracę i wszelką pomoc organizacyjną. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom za wspaniały doping na trasie biegu! Do zobaczenia za rok.

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid