Masz wpływ na lokalny transport! Weź udział w ankiecie dotyczącej przewozów w Powiecie Białobrzeskim
W związku z podjęciem przez Radę Powiatu Białobrzeskiego Uchwały ws. przystąpienia Powiatu Białobrzeskiego do Związku powiatowo - gminnego, którego celem jest organizacja publicznego transportu zbiorowego zostanie przeprowadzona analiza potrzeb przewozowych na terenie Powiatu Białobrzeskiego. Kluczem do zaprojektowania optymalnej i wygodnej sieci połączeń jest jednak samych mieszkańców Powiatu Białobrzeskiego oraz wszystkich potencjalnych pasażerów.
Zebrane w ankiecie informacje pozwolą precyzyjnie określić, w jakich godzinach i na jakich trasach autobusy są najbardziej potrzebne.
Uruchomienie konkretnych połączeń autobusowych będzie możliwe dzięki staraniom o środki zewnętrzne - pozyskanie przez Związek powiatowo - gminny środków finansowych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Planowany termin złożenia wniosku - zgodnie z terminami naboru na 2027 rok.
Im więcej osób weźmie udział w badaniu, tym mocniejsze będą argumenty wskazujące na konieczność rozwoju transportu w naszym regionie. Władze Powiatu Białobrzeskiego zwracają się z prośbą nie tylko o samo wypełnianie kwestionariusza, ale również o udostępnianie informacji w mediach społecznościowych, by dotarła ona do jak najszerszego grona odbiorców.

