Memoriał Zygmunta Siedleckiego – święto lekkoatletyki w Białobrzegach
25 maja 2025 roku, Stadion Miejski w Białobrzegach po raz kolejny stał się areną sportowych emocji. Odbył się tam Ogólnopolski Mityng Młodzików – Memoriał Zygmunta Siedleckiego, który przyciągnął młodych lekkoatletów z całego kraju. Organizatorem wydarzenia był Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Białobrzegach. Celem memoriału było nie tylko uczczenie pamięci zasłużonego działacza sportowego Zygmunta Siedleckiego, ale także promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży.
W zawodach uczestniczyli młodzi sportowcy, którzy rywalizowali w licznych konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznych. Na stadionie rozegrano biegi na dystansach od 60 m do 2000 m, a także biegi płotkarskie i sztafety. Całe wydarzenie przebiegało sprawnie i w sportowej atmosferze, dzięki zaangażowaniu organizatorów, sędziów i wolontariuszy.
Memoriał Zygmunta Siedleckiego to nie tylko zawody sportowe, ale także doskonała okazja do integracji młodzieży z różnych regionów Polski, promocji zdrowego stylu życia oraz popularyzacji lekkiej atletyki.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, trenerów, rodziców oraz osób zaangażowanych w organizację wydarzenia. Do zobaczenia za rok!