Logo Urzędu Miasta i Gminy w  Białobrzegach

Nowy dworzec – nowe możliwości!

Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek oraz Zastępca Burmistrza Mieczysław Danielewicz podpisali list intencyjny z firmą przewozową „MIŚ” z Krosna, reprezentowaną przez prezesa Roberta Wielgosa, w sprawie uruchomienia nowych połączeń autobusowych na trasie Białobrzegi – Warszawa – Białobrzegi i Białobrzegi – Radom – Białobrzegi. 

Po oddaniu nowego dworca do użytku, firma „MIŚ” uruchomi cztery nowe pospieszne połączenia autobusowe z Warszawą i Radomiem. Dla mieszkańców gminy to nie tylko większa wygoda w podróżach, ale również realny impuls rozwojowy – nowe możliwości pracy, nauki i turystyki. Obecnie funkcjonuje tylko trzy połączenia ze stolicą. Po powstaniu dworca będzie ich siedem.

To ważny krok w kierunku rozwoju połączeń pasażerskich. Firma „MIŚ” od lat działa w branży przewozów osób oraz wynajmu autokarów i mikrobusów. To doświadczony partner, który obsługuje trasy krajowe i międzynarodowe.

Jak podkreśla burmistrz Adam Bolek - Jesteśmy na etapie rozmów z kolejnymi przewoźnikami, którzy widzą potencjał w rozwijającej się infrastrukturze komunikacyjnej Białobrzegów. Budowa dworca stała się naszym atutem i otworzyła przed nami drzwi do rozmów z przewoźnikami.

Nowy dworzec autobusowy, mimo że wciąż w budowie, staje się magnesem przyciągającym przewoźników. Obiekt zaprojektowano jako nowoczesne centrum komunikacyjne z komfortową poczekalnią,  punktem gastronomicznym oraz rozwiązaniami przyjaznymi pasażerom i środowisku. Oddanie dworca do użytku przewidywane jest w drugiej połowie 2026 r.

Nowy dworzec – nowe możliwości!

Galeria zdjęć

_G740669-IG 577337912_804224115809923_3606015977034512224_n _G740673-IG _G740666-IG
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności