Polish English

InformationINFORMUJEMY MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY BIAŁOBRZEGI że nocna i świąteczna opieka zdrowotna realizowana jest przez Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białobrzegach przy ul.Spacerowej 10, tel. (48)  613 - 27 - 09 lub 500-424-442.

ZASADY KORZYSTANIA Z NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ OD 1 PAŹDZIERNIKA 2017 r.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w  godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i  świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i  do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:
• w warunkach ambulatoryjnych,
• w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
• telefonicznie.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i  w  święta można skorzystać w razie:
• nagłego zachorowania;
• nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
• gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

mapa gminy

Pogoda na dziś