170 powodów do radości! Białobrzegi tętniły młodością podczas Zlotu „Kwitnące Jabłonie”
Nasza Gmina na jeden dzień stała się stolicą dziecięcej energii i ciekawości świata! Gościliśmy 170 uczestników 61. Zlotu Młodzieży „Kwitnące Jabłonie”, zorganizowanego przez PTTK Oddział w Warce. Trasę od Suchej do Białobrzegów młodzi turyści pokonali pieszo. To nie był zwykły spacer. W Suchej sołtys Magdalena Rosa zdradziła im tajemnice tamtejszego pałacu, a w Białobrzegach regionalista Przemysław Antos opowiedział o początkach historii miasta.
Jesteśmy dumni, że młode pokolenie tak żywo interesuje się historią i wykazuje ogromną ciekawość świata. Teraz już wiedzą, dlaczego na rynku w Białobrzegach pilnują nas gęsi, na czym polega osobliwość naszego mostu oraz co łączy Jeremiego Przyborę z naszym miastem. Mamy nadzieję, że te opowieści zostaną w pamięci uczestników na długo! Energia tych młodych ludzi przypomniała nam, jak wyjątkowym miejscem są Białobrzegi.
To była czysta przyjemność gościć Was w naszych progach. Serdecznie zapraszamy ponownie!
