Kolejne spotkanie robocze w sprawie modernizacji infrastruktury wodociągowej w Gminie Białobrzegi!
Za nami kolejna narada związana z wdrożeniem kluczowego dla naszej społeczności projektu. Podczas spotkania omówiono bieżący postęp prac przygotowawczych, głownie dotyczących Stacji Uzdatniania wody, oraz kolejne etapy realizacji inwestycji. Miasto i Gmina Białobrzegi realizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Zintegrowany program modernizacji i rozbudowy infrastruktury wodociągowej dla zrównoważonego rozwoju i przyszłości Miasta i Gminy Białobrzegi”. Projekt jest realizowany dzięki pozyskanemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
Inwestycja obejmuje szeroki zakres działań mających na celu unowocześnienie lokalnej sieci. W ramach przedsięwzięcia, na odcinku Sucha - Suski Młynek pracy z rozbudowy sieci wodociągowej już zostały wykonane.
Realizacja zadań pozwoli na znaczne ograniczenie strat wody w sieci oraz zwiększenie efektywności zarządzania całą infrastrukturą.
Całkowita wartość projektu wynosi 24 024 065,41zł.
Wkład Funduszu Europejskiego wynosi 16 663809,62 zł.

