Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach informuje, że od 1 maja 2020 r. zmienia się system naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych. Zmianie ulega metoda oraz stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wysokość opłaty będzie liczona od jednego mieszkańca, a nie jak dotychczas od gospodarstwa domowego.

W związku z powyższymi zmianami każdy właściciel nieruchomości, do dnia 10 czerwca  2020 r. jest zobowiązany do złożenia nowej deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nową deklarację  można złożyć na cztery sposoby:

A.Wypełnić elektronicznie za pośrednictwem platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP, Cyfrowego Urzędu lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne;
B. Pobrać formularz do druku ze strony www.bialobrzegi.pl i po wypełnieniu deklaracji przesłać podpisaną deklarację pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach , Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi; ;
C. Pobrać formularz do druku ze strony www.bialobrzegi.pl  i po wypełnieniu złożyć deklarację w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach, Pl. Zygmunta Starego 9 w wyznaczonym do tego celu miejscu.

D. Deklaracja również zostanie dostarczona przez Urząd na teren posesji i po wypełnieniu należy złożyć ją w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach, Pl. Zygmunta Starego 9 w wyznaczonym do tego celu miejscu (przedsionek wejścia głównego).

W przypadku nie złożenia nowej deklaracji  z Państwa nieruchomości nie będą odbierane odpady komunalne !!!

Termin płatności oraz indywidualny numer konta do wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie ulegają zmianie.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać m. in. telefonicznie pod nr tel. 483863029 lub 483863017, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowe stawki obowiązujące od 1 maja 2020 r.:

- 25,00 zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego nieruchomość w zabudowie jednorodzinnej,

- 24,00 zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego nieruchomość w zabudowie wielorodzinnej.

- częściowe zwolnienie w wysokości 5% opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej jeśli na nieruchomości znajduje się kompostownik i bioodpady są w nim kompostowane.

W przypadku nie wypełniania obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, administracyjnie naliczona zostanie opłata podwyższona równa dwukrotności opłaty podstawowej.

Szczegółowe informacje w sprawie zmiany systemu naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 483863017 lub 483863029, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz:

Jak wypełnic:

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  - przykładowy wzór zabudowa jednorodzinna  PDF

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  - przykładowy  wzór zabudowa wielorodzinna PDF

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI -  przykładowy wzór nieruchomość na której znajduje się domek letniskowy PDF

  Harmonogram odbioru odpadów

 

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid