InformationOd 19 sierpnia 2011 r. w Polsce obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach realizuje wymagania tej ustawy umożliwiając osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza j. migowego online.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

• Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do Urzędu, gdzie urzędnik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  • Z usługi można skorzystać także nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu. Usługa dostępna jest z poziomu strony internetowej, kliknięcie linku TUTAJ wywołuje połączenie z tłumaczem języka migowego. Dzięki czemu tłumacz pośredniczy w rozmowie telefonicznej z urzędnikiem.

portal mapowy wm