plen

Czytaj więcej...Zakończył się I etap konkursu na nazwę dla Białobrzeskiego Centrum Kultury polegający na ocenie spełnienia wymagań regulaminowych udziału w konkursie. Komisja konkursowa po dokonaniu oceny zgłoszonych propozycji nazwy do drugiego etapu – głosowania internetowego, zakwalifikowała 8 propozycji: Balbinka,  Biała Gąska,  Biała Gęś,  Białe Brzegi,  BOKICZ (Białobrzeski Ośrodek Kultury i Czytelnictwa),  Fabryka Talentu,   Ławeczka,   Stary Fortepian.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Miejsko Gminny Ośrodek Kultury po nowym roku zmieni nazwę na Białobrzeskie Centrum Kultury. Ogłaszamy konkurs na nazwę dla nowo powstałej instytucji.

Budowa nowego budynku domu kultury jest dobrym momentem aby nadać, największej w gminie Białobrzegi instytucji kultury, nową nazwę. Dlatego decyzją Rady Miasta i Gminy dotychczasowa nazwa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury zmieni się na Białobrzeskie Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Rozpoczyna się zapowiadana inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w Gminie Białobrzegi. Przystąpienie do spisu jest warunkiem koniecznym, aby w przyszłości ubiegać się o środki finansowe na wymianę pieców.

W związku z potrzebą działań na rzecz ochrony powietrza i ochrony zdrowia mieszkańców naszej społeczności, Gmina Białobrzegi przystąpiła do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na ten cel gmina pozyskała 69.716,40 zł (100% wartości zadania).

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Na białobrzeskim Rynku pojawią się elementy turystyczno-historyczne. Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne oraz Urząd Miasta i Gminy wspólnie zagospodarują teren przed Ratuszem elementami małej architektury.

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w tym projekcie. Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne otrzyma prawie 100 tys. zł z Lokalnej Grupy Działania Zapilicze na realizację projektu Turystyczno-historyczne elementy Rynku miasta Białobrzegi. Na białobrzeskim, rynku stanie ławeczka Jeremiego Przybory, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, który był częstym gościem w Białobrzegach.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach, w ramach zadań zmierzających do ograniczenia niskiej emisji, zwraca się z prośbą o wypełnienie przez osoby zainteresowane ankiety, dotyczącej wymiany pieców.

Ankieta będzie pierwszym krokiem do pozyskania informacji o zainteresowaniu mieszkańców Miasta i Gminy Białobrzegi  tym tematem. Pozyskane informacje będą pomocnym elementem w momencie pojawienia się możliwości pozyskania zewnętrznych środków na dofinansowanie przez Urząd wymiany pieców.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Burmistrz Miasta i Gminy podpisał umowę na opracowanie zagospodarowania białobrzeskich jezior. Zapraszamy mieszkańców do włączenia się ze swoimi pomysłami rozwiązań funkcjonalno-technicznych, które wzbogacą projekt.

Opracowanie dokumentacji pod nazwą „Terenowa infrastruktura białobrzeskich jezior” wykona Instytut OZE sp. z o.o. z Kielc. Generalne założenia projektowe przewidują stworzenie wokół białobrzeskich jezior (wschodniego i zachodniego) terenu przeznaczonego do wypoczynku, spacerów, atrakcyjnego wizualnie. Osiągnąć to można poprzez różne formy architektoniczne.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Drodzy Mieszkańcy, Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi informuje, że ze względu na zbyt małą ilość złożonych ankiet deklarujących chęć udziału w projekcie z zakresu odnawialnych źródeł energii Gmina Białobrzegi nie przystąpi do udziału w konkursie 4.1 RPO WM.

Jednocześnie informujemy, że nabór ankiet zostaje ponownie otwarty – zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do wypełnienia i składania ankiet osobiście w Urzędzie Gminy w Białobrzegach (pokój nr 12) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30- 15:30.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy Państwa na konsultacje społeczne, które odbędą się, dn. 16.06.2016 r. o godzinie 9:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Białobrzegach (Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi).

Celem spotkania jest przedstawienie wyników oraz pozyskanie informacji o Państwa potrzebach związanych z rewitalizacją. Państwa wsparcie jest nieodzownym warunkiem powodzenia badania i przydatności płynących z niego wyników. Prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie przybycia u Pani Wiolety Komorowskiej (Wydział Inwestycji Infrastruktury i Funduszy Strukturalnych, pok. nr 12 tel. (48) 613 25 72 wew. 25, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Czytaj więcej...Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu Lokalnego Programu Rewitalizacji.

Dokument ten jest niezbędny w procesie aplikowania i korzystania ze środków Unii Europejskiej w zakresie rewitalizacji obszarów zdegradowanych gminy Białobrzegi. Miejcie wpływ na zmiany w mieście!

Czytaj więcej...

  • pilica3008
  • mgokfoto2022
  • sesja2411
  • mgok1011

 logo UE rgb 1 2

 

679gison sip2

 

czyste powietrze1

 

 

ceeb12stop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid