inwentaryzacjaRozpoczyna się zapowiadana inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w Gminie Białobrzegi. Przystąpienie do spisu jest warunkiem koniecznym, aby w przyszłości ubiegać się o środki finansowe na wymianę pieców.

W związku z potrzebą działań na rzecz ochrony powietrza i ochrony zdrowia mieszkańców naszej społeczności, Gmina Białobrzegi przystąpiła do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na ten cel gmina pozyskała 69.716,40 zł (100% wartości zadania).

W dniach 23 listopada do 20 grudnia 2020 r. będzie prowadzona kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Miasta i Gminy Białobrzegi. Inwentaryzacja ma charakter obowiązkowy dla każdego budynku/lokalu, posiadającego ogrzewanie (łącznie 2600 obiektów).

Inwentaryzację na zlecenie Gminy, prowadzić będzie firma AMM Investments Sp. z o.o. Pracownicy w/w firmy posiadać będą identyfikatory oraz stosowne upoważnienia. Ankieterzy  odwiedzą osobiście właścicieli budynków/lokali i zapytają m.in. o: źródło ciepła, termoizolację budynku, odnawialne źródła energii.

Ankietę można wypełnić także samodzielnie:

Przystąpienie  mieszkańców  do inwentaryzacji będzie warunkiem koniecznym ubiegania się o środki na wymianę pozaklasowych źródeł ciepła w ramach projektów realizowanych przez Gminę Białobrzegi oraz do innych zadań z zakresu ochrony powietrza w najbliższych latach.

Dlatego zachęcam wszystkich do uczestnictwa w spisie – mówi zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz.

inwentaryzacja ankieta