inwentaryzacjaRozpoczyna się zapowiadana inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w Gminie Białobrzegi. Przystąpienie do spisu jest warunkiem koniecznym, aby w przyszłości ubiegać się o środki finansowe na wymianę pieców.

W związku z potrzebą działań na rzecz ochrony powietrza i ochrony zdrowia mieszkańców naszej społeczności, Gmina Białobrzegi przystąpiła do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na ten cel gmina pozyskała 69.716,40 zł (100% wartości zadania).

W dniach 23 listopada do 20 grudnia 2020 r. będzie prowadzona kompleksowa inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Miasta i Gminy Białobrzegi. Inwentaryzacja ma charakter obowiązkowy dla każdego budynku/lokalu, posiadającego ogrzewanie (łącznie 2600 obiektów).

 Inwentaryzację na zlecenie Gminy, prowadzić będzie firma AMM Investments Sp. z o.o. Pracownicy w/w firmy posiadać będą identyfikatory oraz stosowne upoważnienia. Ankieterzy  odwiedzą osobiście właścicieli budynków/lokali i zapytają m.in. o: źródło ciepła, termoizolację budynku, odnawialne źródła energii.

Ankietę można wypełnić także samodzielnie:

Przystąpienie  mieszkańców  do inwentaryzacji będzie warunkiem koniecznym ubiegania się o środki na wymianę pozaklasowych źródeł ciepła w ramach projektów realizowanych przez Gminę Białobrzegi oraz do innych zadań z zakresu ochrony powietrza w najbliższych latach.

Dlatego zachęcam wszystkich do uczestnictwa w spisie – mówi zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz.

inwentaryzacja ankieta

logo

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid