opinia resNa białobrzeskim Rynku pojawią się elementy turystyczno-historyczne. Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne oraz Urząd Miasta i Gminy wspólnie zagospodarują teren przed Ratuszem elementami małej architektury.

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w tym projekcie. Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne otrzyma prawie 100 tys. zł z Lokalnej Grupy Działania Zapilicze na realizację projektu Turystyczno-historyczne elementy Rynku miasta Białobrzegi. Na białobrzeskim, rynku stanie ławeczka Jeremiego Przybory, współtwórcy Kabaretu Starszych Panów, który był częstym gościem w Białobrzegach.

Obok fontanny pojawią się gąski, a na placu wmurowane zostaną tablice z najważniejszymi wydarzeniami z historii miasta.
Urząd Miasta i Gminy ogłasza konsultacje w sprawie realizacji projektu. Prosimy mieszkańców o wyrażenie opinii w następujących sprawach:
- wybór architektonicznej formy ławeczki z postacią Jeremiego Przybory,
Tutaj mamy do wyboru 4 propozycje, które różnią się od siebie postacią Przybory oraz wyglądem ławeczki (w jednej jest to ławka z programu telewizyjnego w drugim jest to ławeczka z Białobrzegów).
- wybór najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta, które będą umieszczone na 12 tablicach.
Tutaj mamy podanych 20 propozycji. Do realizacji zostanie skierowanych 12. Możliwe jest również dopisanie kolejnych wydarzeń nieujętych w przedstawionych propozycjach poprzez wysłanie swojej propozycji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje wyglądu ławeczki przygotowała Artystyczna Odlewnia Metali Art-Odlew z Opola. Propozycje najważniejszych wydarzeń z historii miasta przygotowali białobrzescy regionaliści: Ireneusz Rzeczkowski i Roland Wielgomas.
Swoje opinie można wyrażać głosując na naszej stronie internetowej (w zakładce Miej wpływ na zmiany w mieście), przesyłając swoje opinie mailem lub osobiście.
Na opinie i głosy mieszkańców czekamy do 16 grudnia 2018 r.

• Głosowanie dotyczące wyboru architektonicznej formy ławeczki z postacią Jeremiego Przybory:

• Głosowanie dotyczące wyboru najważniejszych wydarzeń z dziejów miasta:

portal mapowy wm