Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach informuje, że od 1 maja 2020 r. zmienia się system naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych. Zmianie ulega metoda oraz stawka opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wysokość opłaty będzie liczona od jednego mieszkańca, a nie jak dotychczas od gospodarstwa domowego.

W związku z powyższymi zmianami każdy właściciel nieruchomości, do dnia 10 czerwca  2020 r. jest zobowiązany do złożenia nowej deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nową deklarację  można złożyć na cztery sposoby:

A.Wypełnić elektronicznie za pośrednictwem platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP, Cyfrowego Urzędu lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne;
B. Pobrać formularz do druku ze strony www.bialobrzegi.pl i po wypełnieniu deklaracji przesłać podpisaną deklarację pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach , Plac Zygmunta Starego 9, 26-800 Białobrzegi; ;
C. Pobrać formularz do druku ze strony www.bialobrzegi.pl  i po wypełnieniu złożyć deklarację w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach, Pl. Zygmunta Starego 9 w wyznaczonym do tego celu miejscu.

D. Deklaracja również zostanie dostarczona przez Urząd na teren posesji i po wypełnieniu należy złożyć ją w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach, Pl. Zygmunta Starego 9 w wyznaczonym do tego celu miejscu (przedsionek wejścia głównego).

W przypadku nie złożenia nowej deklaracji  z Państwa nieruchomości nie będą odbierane odpady komunalne !!!

Termin płatności oraz indywidualny numer konta do wnoszenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie ulegają zmianie.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać m. in. telefonicznie pod nr tel. 483863029 lub 483863017, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowe stawki obowiązujące od 1 maja 2020 r.:

- 25,00 zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego nieruchomość w zabudowie jednorodzinnej,

- 24,00 zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego nieruchomość w zabudowie wielorodzinnej.

- częściowe zwolnienie w wysokości 5% opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej jeśli na nieruchomości znajduje się kompostownik i bioodpady są w nim kompostowane.

W przypadku nie wypełniania obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, administracyjnie naliczona zostanie opłata podwyższona równa dwukrotności opłaty podstawowej.

Szczegółowe informacje w sprawie zmiany systemu naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych można uzyskać telefonicznie pod nr tel. 483863017 lub 483863029, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz:

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI - PDF (edytowany)

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  - przykładowy wzór zabudowa jednorodzinna  PDF

DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI  - przykładowy wzór zabudowa wielorodzinna PDF

stop smog