plen

dsc 010419 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Miasta i Gminy Białobrzegi nowej kadencji. Zaprzysiężeni zostali radni i burmistrz, wybrano przewodniczącego Rady.

Na 19 listopada komisarz wyborczy zwołał pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Miasta i Gminy Białobrzegi, na którym wybrano przewodniczącego, został nim radny Marcin Osowski. Radni na pierwszej sesji złożyli ślubowanie. Zaprzysiężony został również burmistrz Adam Bolek.


W tym samym dniu odbyła się druga sesja, której powołano wiceprzewodniczących rady, przewodniczących komisji stałych Rady oraz składy osobowe komisji.
Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: radna Elżbieta Kaczmarek i radny Zenon Jachowski. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została radna Magdalena Jeżowska, przewodniczącą nowo utworzonej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji została radna Zofia Niezabitowska. Radni wybrali również przewodniczącą Komisji Budżetu i Inwestycji, została nią radna Alina Witkowska oraz przewodniczącego Komisji Edukacji, Rolnictwa i Spraw społecznych, której przewodniczyć będzie radny Andrzej Danis.
Po raz pierwszy obrady sesji były bezpośrednio transmitowane w internecie. Jest to wymóg ustawowy, który w tej kadencji będzie obowiązywał na wszystkich posiedzeniach Rady Miasta i Gminy. Zapis transmisji można odnaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy. Kolejne posiedzenie Rady Miasta i Gminy Białobrzegi odbędzie się w grudniu.
Pakiet 6 Dzwoni rachmistrz

 nsp 300x600px 002

stop smog

airly

wifi4eu

 

szacowanie strat

azest res

ido

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

 

uth

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid