DSC00728W niedzielę 8 maja odbyła się piąta edycja Biegu Pilicy. W imprezie wzięło udział ponad 600 biegaczy na różnych dystansach. W biegu głównym na dystansie 10 km zwyciężył Jarosław Kucharski.

Po dwóch latach przerwy wrócił do Białobrzegów Bieg Pilicy. Na uczestników czekała 10 km trasa (bieg główny), 3 km (Mały Bieg Pilicy, nordic walking) oraz trasy o różnych dystanasach w biegach kolorowych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

W biegu głównym wystartowało 180 biegaczy. Najszybciej dystans 10 km pokonał Jarosław Kucharski w czasie 33,37 min. Drugie miejsce zajął Kacper Pająk, a trzecie Alan Mlącki. Wśród pań zwyciężyła Joanna Tomczak (40,59) przed Barbarą Pytoń i Agnieszką Wiśniewską.

W Małym Biegu Pilicy (3 km) wśród mężczyzn najlepszy był Rafał Lewocha, a wśród kobiet najszybciej przebiegła dystans Olana Olijnek. Wyniki można zobaczyć na datasport.pl

Wiele emocji towarzyszyło biegom kolorowym, w których wystartowało prawie 400 dzieci. Wszyscy startujący otrzymali medale, talony na grochówkę i lody oraz napoje regenerujące.

- Cieszę się, że tak dużo sportowców w różnym wieku postanowiło na sportowo spędzić niedzielę w naszym mieście. To prawdziwe święto biegania i wielka radość, szczególnie dla dzieci – mówi burmistrz Adam Bolek.

Organizatorem Biegu Pilicy był Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi, który składa serdeczne podziękowania dla: Komendy Powiatowej Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych w Suchej i Stawiszynie, wolontariuszom, nauczycielom i obsłudze ze szkół podstawowych oraz Białobrzeskiemu Centrum Kultury Białe Brzegi.

Obsługę medialną zapewniły: Echo Dnia, radomsport.pl oraz BCK Białe Brzegi.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Firmie Zbyszko Company oraz Lodziarni Państwa Gruszczyńskich – Lody białobrzeskie.

Zdjęcia z biegu można obejrzeć:

Echo Dnia - bieg dorosłych

Echo Dnia - bieg dzieci

radomsport.pl

 

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid