glowneKreatywne ferie już za nami, uczniowie klas I-VI przez całe dwa tygodnie mieli możliwość skorzystania z ciekawej oferty zajęć przygotowanych wspólnie przez filię biblioteczną MGOK-u oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej.

W tym roku zaproponowaliśmy uczestnikom udział w zajęciach taneczno –muzycznych, czytelniczych, z kreatywności, komputerowych w ramach programu „Bezpiecznie Tu i Tam.” Zajęcia prowadzili nauczyciele PSP w Suchej, p. Edyta Mróz, p. Monika Zielińska, p. Karolina Opiłowska, bibliotekarz MGOK p. Kamila Falkowska oraz p. Sylwester Falkowski - instruktor tańca.


Kreatywne ferie rozpoczęły się od spotkania uczniów z bohaterami wierszy J. Tuwima: Samochwałą, Grzesiem Kłamczuchem, Zosią Samosią i Panem Hilary. Podczas czytania było dużo śmiechu i zabawy. Był czas na rozmowy o zachowaniu bohaterów, rozmowa o roztargnieniu i jego powodach.  Dzieci rysowały ulubioną postać z wierszy Tuwima. Był też czas na gry i zabawy czytelnicze. Chętni uczniowie czytali ulubione książki, opowiadali o nich swoim kolegom. Przeglądali zbiory znajdujące się w bibliotece. Zadawali kolegom zagadki o bajkowych bohaterach, brali udział w literackich kalamburach. Celem zajęć było rozwijanie potrzeby obcowania ze „słowem pisanym”- aktywizowanie czytelnictwa, propagowanie idei głośnego czytania, umożliwianie intelektualnego i emocjonalnego rozwoju uczniów.
Dużą atrakcją były zajęcia muzyczno-taneczne, które rozbudzały pozytywny stosunek do muzyki i tańca, kształtowały wrażliwość artystyczną i emocjonalną. Pozwalały dzieciom stać się artystami, poprzez bezpośredni kontakt z instrumentami muzycznymi. W zajęciach tanecznych uczestniczyły nawet maluszki z oddziału przedszkolnego. Dzieci poznały podstawowe kroki tańca cha – cha!  
Podczas zajęć „Bezpieczny piątek Tu i Tam” uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Obejrzeli kreskówki z serii „Owce w sieci”, które w prosty i zabawny sposób opowiadają o tym, jakie zagrożenia czekają w sieci, na co trzeba uważać i jak korzystać z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Następnie uczestniczyli w dyskusji na temat zasad obowiązujących w Internecie. Uczniowie mieli możliwość zagrać w gry edukacyjne i serfować po bezpiecznych stronach internetowych. Celem zajęć była edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.
W ramach zajęć z kreatywności, uczestnicy poznawali zasady zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotowywali sałatki owocowe oraz przepyszne kolorowe kanapki.
 W dniu 16.02.2017r. dzieci uczestniczące w zajęciach oraz przedszkolaki miały możliwość skorzystania z wyjazdu do kina „ Helios” w Radomiu na przepiękną bajkę  „ Balerina”.
Wszystkim prowadzącym zajęcia dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas, natomiast dzieciom za aktywny udział w naszych zajęciach.

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid