plen

03„...Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej...”.

Mając na uwadze słowa wybitnego autora bajek i wierszy dla dzieci Jana Brzechwy zorganizowano już po raz kolejny w Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach konkurs recytatorski „Przedszkolak w świecie poezji”. Koordynatorem konkursu była Pani Sylwia Krupa. Rozbudzanie w dzieciach zainteresowania poezją dziecięcą i zachęcanie do wspólnego czytania literatury polskiej stało się już tradycją w naszym przedszkolu.

Kontynuacja takich przedsięwzięć jak ów konkurs recytatorski stwarza, więc doskonałą okazję do popularyzowania twórczości literackiej polskich poetów, a także przyczynia się do odkrywania i rozwijania talentów recytatorskich oraz upowszechniania kultury słowa mówionego. W dniu konkursu 27.03.2017 r. w progach naszej placówki pojawili się reprezentanci wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całego powiatu białobrzeskiego. Do recytacji przystąpiło łącznie 75 uczestników. Tego dnia nasza sala gimnastyczna zmieniła się w teatr, gdzie na tle pięknej dekoracji przedszkolaki prezentowały swoje zdolności recytatorskie. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Przybyli rodzice starali się wspierać naszych milusińskich swoją obecnością. Trzeba przyznać, iż wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się olbrzymim zaangażowaniem w przygotowaniach do konkursu, gdyż po raz kolejny jego poziom okazał się być bardzo, bardzo wysoki. Miłym zaskoczeniem były stroje nawiązujące do treści recytowanego utworu. Jury nie miało, więc łatwego zadania, by spośród tak wspaniałych uczestników wyłonić zwycięzców. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy, kolorowanki i słodką niespodziankę. Jury w składzie: Pani Anna Siurnik - dyrektor naszego przedszkola, Jolanta Plesiewicz – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. KEN w Białobrzegach, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego oraz Emilia Rudecka – nauczyciel języka polskiego z Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Białobrzegach oceniało recytację dzieci. Biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło 36 laureatów ze wszystkich kategorii wiekowych. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo dyplomy i przepiękne książki. Wśród dzieci 3 – letnich nagrodę otrzymała:  Marcela Abramowicz z PP nr 2 w Białobrzegach,  Lucyna Goch z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek”, Karolina Nicer z ZSG w Starym Goździe,  Krystian Synowiecki z  PP nr 2 w Białobrzegach,   4 – letnich: Nikola Greliak z  PP nr 2 w Białobrzegach,   Alicja Rosa z PSP w Suchej, Helena Kot z PP nr 1 w Białobrzegach, Alan Puk z PSP w Bożem, 5 – letnich:  Lena Bartosiak z  PSP w Czarnocinie,  Karolina Bąder z PSP w Suchej, Paulina Bienias z PSP w Stromcu, Maja Borowska z PP nr 1 w Białobrzegach, Maja Danielewicz z Przedszkola Samorządowego w Przybyszewie, Nina Kaczorek z PP nr 2 w Białobrzegach, Nina Karolak z ZSG w Starym Goździe, Julia Kościńska z PP nr 2 w Białobrzegach, Aleksandra Miros z PP nr 1  w Białobrzegach,  Wiktoria Pająk z PSP w Kostrzyniu, Julia Stolarczyk z PSP w Starych Sieklukach,  Oliwia Szot z ZSG w Starej Błotnicy, Michał Wasilewski z Przedszkola Samorządowego  w Przybyszewie, Zofia Wiśniewska z PP nr 1 w Białobrzegach i 6 – letnich: Maja Bugajska z PP nr 2 w Białobrzegach, Lena Gutkiewicz z  PP nr 2 w Białobrzegach, Paweł Jankowski z PSP w Bobrku, Bartosz Kamiński z PSP w Stromcu, Natalia Koślińska z  PSP w Starych Sieklukach, Przemysław Kudlak z  PSP w Kostrzyniu, Jakub Mach z  Przedszkola Samorządowego w Przybyszewie, Adrianna Nadgrodkiewicz z  PSP w Starych Sieklukach, Natalia Ofiara z PP nr 2 w Białobrzegach, Adam Regulski z PSP w Bożem,  Aleksander Rudzki z PP nr 1 w Białobrzegach, Rafał Urbański z PSP w Bukównie, Bartłomiej Zakrzewski z PSP w Bożem,  Maciej Zychowski PSP w Starych Sieklukach. Czas oczekiwania na werdykt jury umilał dzieciom patron naszego przedszkola Kubuś Puchatek wraz ze swoimi przyjaciółmi prosiaczkiem i królikiem podczas zabawy tanecznej oraz zabaw na placu przedszkolnym. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla małych gości, ich opiekunów i rodziców. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością. Kolejny konkurs za rok. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału i ponownego odwiedzenia naszego przedszkola! Serdecznie dziękujemy władzom Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, Panu Andrzejowi Oziębło – staroście powiatu białobrzeskiego oraz radzie rodziców za ufundowanie atrakcyjnych nagród.

 

wifi4eu

szacowanie strat

azest res

ido

aplikacja mobilna

europark wislosan

bieg pilicy baner2017

smieci 2016

jzb

bialobrzegitv res

stop smog

opinia res

rodo

gazeta nowa logo

LPM logo 2018 rgb

 

Informacje archiwalne

 

logo archiwum

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  logo adoptuj  logo mikro  logo sanepid