ceeb do 30 czerwcaPrzypominamy, że został tylko miesiąc na złożenie deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw! (zdjęcie ceeb)

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to ewidencja, w której znajdują się kompleksowe informacje, dotyczące źródeł ogrzewania budynków. Celem jej stworzenia jest poprawa jakości powietrza, walka ze smogiem
i pomoc w wymianie tzw. „kopciuchów”.

Deklaracje muszą złożyć właściciele lub zarządcy wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

Do kiedy złożyć deklarację?:

Deklarację dotyczącą źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed
1 lipca 2021 r. należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.

Dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Deklaracje  można składać:

1) drogą elektroniczną: przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: www.ceeb.gov.pl

2) w formie papierowej - wypełniony dokument należy  wysłać listem za pośrednictwem poczty albo złożyć osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Białobrzegi.

Deklaracje w wersji papierowej są dostępne do pobrania:

Baner Portal strona 1

baner Budżet obywatelski 1