stypendium 09082016Informujemy, iż Katolickie Stowarzyszenie ”Serca dla Serc” w Jasionnie ogłasza nabór na stypendia dla tegorocznych maturzystów z powiatu Białobrzeskiego.

Stowarzyszenie zaprasza ambitnych i zdolnych maturzystów z powiatu białobrzeskiego, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować w roku akademickim 2016/2017 do aplikowania do programu stypendialnego. Czekają stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, będą one wypłacane przez 10 miesięcy.

Aplikować o stypendium na I rok studiów może każdy maturzysta z powiatu białobrzeskiego, który ukończy szkołę ponadgimnazjalną w 2016 i spełni następujące OBOWIĄZKOWE kryteria:
- ukończy szkołę ponadgimnazjalną w 2016 r. i będzie maturzystą z 2016 roku
- zostanie przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia, lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickichuczelniach publicznych,
- pochodzi ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców. Fakt ten musi być potwierdzony zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata miesięcy od daty ogłoszenia Programu
- pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1.295 zł netto, lub 1.480 zł  netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności,
- osiąga dobre wyniki w nauce, tzn. min. 90 punktów na maturze (sumę punktów oblicz sam stosując Algorytm - dostępny on-line na stronie stowarzyszenia)
- posiada rekomendację organizacji lokalnej  - Katolickiego Stowarzyszenia Serca dla Serc w Jasionnie

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

Kryteria dodatkowe brane pod uwagę:
- stan materialny i rodzinny (opis sytuacji materialnej),
- udział w konkursach, olimpiadach przedmiotowych przynajmniej  na  szczeblu rejonowym, wskazujące na szczególne zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy z określonych przedmiotów,
- biegający się o stypendium powinien uzyskać pozytywną opinię wychowawcy, dyrekcji szkoły, rady pedagogicznej lub samorządu uczniowskiego,
- praca na rzecz lokalnej społeczności,  (wolontariat, działalność społeczna),
- zainteresowania pozaszkolne
- posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności ucznia ubiegającego się o stypendium;

Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł miesięcznie.
Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, mogą ubiegać się o wsparcie w kolejnych latach studiów.
Rekrutacja do Programu przebiega on-line, aplikacja do składania wniosków aktywna będzie do 17 sierpnia 2016 do godziny 16.00.
Stypendia przyznawane będą przez  LOKALNĄ KOMISJĘ STYPENDIALNĄ powołaną przez Katolickie Stowarzyszenie Serca dla Serc w Jasionnie.

SKŁADANIE DOKUMENTÓW:
Wydrukowany wniosek wraz z kompletem dokumentów i nr telefonu, prosimy o dostarczenie do siedziby Stowarzyszenia w zamkniętej kopercie na adres:

Katolickie Stowarzyszenie Serca dla Serc w Jasionnie
Jasionna 32, 26-800 Białobrzegi
z dopiskiem: „Stypendia Pomostowe”

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z  FORMULARZEM APLIKACYJNYM, ZASADAMI
I REGULAMINEM PROGRAMU – dostępnymi na stronie: www.sercadlaserc.pl