InformationW czwartek 1 sierpnia – w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Gminy Białobrzegi nastąpi włączenie syren alarmowych. W ten sposób mieszkańcy będą mogli oddać hołd i uczcić pamięć poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.
Działając w oparciu o Zarządzenie nr. 162 Wojewody Mazowieckiego z dnia 23.07.2019r. w sprawie przeprowadzenia o treningu systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa mazowieckiego informuję, że o godzinie 17.00 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych. Uruchomiony będzie w trybie treningowym ciągły sygnał dźwiękowy trwający 1 minutę.