Informacja o realizacji grantu dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. „Odkrywamy Atrakcje Zapilicza” w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego w tym wyposażenie mające na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego.

W dniu 20 stycznia 2020 roku Gmina Białobrzegi  podpisała umowę o powierzenie grantu nr I/07/PG/2019 ze Stowarzyszeniem LGD „Zapilicze” dla poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pt. „Odkrywamy Atrakcje Zapilicza” w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego w tym wyposażenie mające na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego.

W wyniku realizacji operacji osiągnięty został następujący cel: Opracowano i wydrukowano materiały promocyjne atrakcji turystycznych terenów „Zapilicza” i miasta Białobrzegi. Przygotowane materiały obejmowały:  mapę turystyczną Gminy Białobrzegi, folder atrakcje turystyczne terenów „Zapilicza”, ulotkę Jeremiego Przybory, pocztówki przedstawiające piękne widoki przyrody i obiekty Miasta i Gminy Białobrzegi. Realizacja projektu przyczyni się do promocji i szerzenia lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego.

Na ten projekt Gmina Białobrzegi  pozyskała środki finansowe z EFRROW o łącznej wartości 6 990,00 zł .

stop smog