acer1Gmina Białobrzegi po  pozytywnej weryfikacji złożonego wniosku w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotyczącego realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła +  w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, zakupiła i objęła ubezpieczeniem 26 sztuk laptopów dla uczniów z rodzin wielodzietnych (3+), do pracy w trybie zdalnym. Pozyskano kwotę 73 600 zł.

Gmina jako organ prowadzący będący w stałym kontakcie z dyrektorami placówek, monitoruje działania podejmowane przez szkoły. Zakupiony sprzęt  przeznaczony zostanie   do realizacji procesu nauki dla uczniów  w dwóch szkołach podstawowych z terenu gminy, którzy uzyskają oczekiwaną pomoc i wsparcie  w dostępie do nowoczesnego sprzętu umożliwiającego zdalne nauczanie.

Szczegółowe informacje na stronie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2

loga