NIERUCHOMOŚCI NA KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ DOMKI LETNISKOWE LUB INNYCH NIERUCHOMOŚCI WYKORZYSTYWANYCH NA CELE REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWE 

Stawki opłat obowiązujące od 01.01.2024

Ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości , na której znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wynosi 220,00 zł za rok.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe  nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny (nie segreguje odpadów), administracyjnie naliczona zostanie podwyższona opłata równa dwukrotności opłaty podstawowej tj. 440,00 zł za każdy rok.

---------------------------------------------------------------------------------------

 

NIERUCHOMOŚCI NA KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ DOMKI LETNISKOWE LUB INNYCH NIERUCHOMOŚCI WYKORZYSTYWANYCH NA CELE REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWE 

Stawki opłat obowiązujące od 01.01.2022 r.

Ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od nieruchomości , na której znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe wynosi 190,00 zł za rok.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe  nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny (nie segreguje odpadów), administracyjnie naliczona zostanie podwyższona opłata równa dwukrotności opłaty podstawowej tj. 380,00 zł za każdy rok.

 

NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁE

Stawki opłat  obowiązujące od 01.05.2020 r.

  • nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej – 25,00 zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość

Jeżeli właściciel nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej posiada kompostownik i zadeklaruje kompostowanie bioodpadów miesięczna stawka opłaty będzie niższa o 5 %.

  • nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej – 24,00 zł miesięcznie od mieszkańca zamieszkującego dana nieruchomość.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości, nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny (nie segreguje odpadów), administracyjnie naliczona zostanie podwyższona opłata równa dwukrotności opłaty podstawowej tj. w zabudowie jednorodzinnej 50,00 zł miesięcznie, w zabudowie wielorodzinnej 48,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość.

 

Stawki opłat obowiązujące do 30.04.2020 r.

Gospodarstwo domowe

Odpady gromadzone selektywnie

Odpady gromadzone nieselektywnie

Gospodarstwo jednoosobowe

20,00 zł miesięcznie

40,00 zł miesięcznie

Gospodarstwo dwuosobowe

35,00 zł miesięcznie

70 zł miesięcznie

Gospodarstwo trzyosobowe i więcej

50,00 zł miesięcznie

100 zł miesięcznie

 


 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid