IMG 0497Zakończyły się prace modernizacyjne oczyszczalni ścieków w Białobrzegach. Odbyły się odbiory techniczne i rozruch. Prace kosztowały ponad 15,2 mln zł.

Przebudowa oczyszczalni ścieków to część dużego projektu pod nazwą Uprządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Białobrzegi. W skład tego zadania weszło szereg inwestycji, m. in.: budowa kanalizacji na osiedlu za ulicą Polną w Białobrzegach, budowa sieci kanalizacyjnej w Suchej i osiedlu Borki, budowa kanalizacji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Całość projektu kosztowała 28 mln zł z czego 64% środków pochodziło z Unii Europejskiej.

Modernizacja oczyszczalni ścieków była najkosztowniejszym zadaniem. Jego wartość przekroczyła 15 mln zł. Wykonano nowy osadnik wtórny, nowoczesną stację dmuchaw, powstał budynek z urządzeniami do odwadniania i osuszania osadów oraz nowa przepompownia. Cały teren zabezpieczony został wałem i urządzeniami przeciwpowodziowymi. Wykonano nowe place manewrowe i odnowiono istniejące budynki.

- To największy pod względem finansowym projekt realizowany w historii gminy. Wprowadza nasz system oczyszczania ścieków na wyższy – nowocześniejszy poziom. Modernizacja oczyszczalni pozwoli na dalszy rozwój naszej gminy – mówi burmistrz Adam Bolek.

Wartość prac modernizacyjnych oczyszczalni ścieków to 15.248.999,99 zł. Prace prowadziła firma Instal Warszawa Sp. z o.o.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid