IMG 1296Decyzją Sejmiku woj. mazowieckiego gmina Białobrzegi otrzymała 2.200.000 zł z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju woj. mazowieckiego na zagospodarowanie terenów nadpilicznych.

Sejmik woj. mazowieckiego rozdzielił środki z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju dla samorządów woj. mazowieckiego. Gmina Białobrzegi otrzymała dotacje w wysokości 2.200.000 zł na zadanie Budowa wału przeciwpowodziowego wraz z zagospodarowaniem terenów nadpilicznych w Białobrzegach.

- Bardzo się cieszę z tych środków. Staraliśmy się o nie od dłuższego czasu i wreszcie się doczekaliśmy. Dzięki nim rozpoczynamy długo wyczekiwane prace na terenach nadpilicznych, które zyskają funkcje rekreacyjną – mówi burmistrz Adam Bolek.

- W sumie mazowieckie samorządy z Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych otrzymały 47 mln zł. Samorząd białobrzeski pozyskał środki finansowe na niezwykle ważne zadanie, które przyczyni się do rozwoju miasta i gminy – mówi marszałek Rafał Rajkowski.

Otrzymane z samorządu woj. mazowieckiego środki oraz dodane do tego środki własne gminy w podobnej wysokości, pozwolą rozpocząć prace związane z przywróceniem terenom nadpilicznym funkcji turystyczno-rekreacyjnej. Dzięki tym środkom – w sumie prawie 4,5 mln zł – przeprowadzona zostanie modernizacja wału przeciwpowodziowego, wykonane również zostaną ciągi komunikacyjne na całym terenie wraz z urządzeniem roślinności. Pierwszy etap – budowa wału przeciwpowodziowego - rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Również w przyszłym roku rozpoczną się prace projektowe pozostałej infrastruktury.

Wkrótce podpisana zostanie umowa przekazująca środki na rzecz Gminy Białobrzegi.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid