20220302 130256 kopiaPrzed budynkiem Białobrzeskiego Centrum Kultury stanęła instalacja w postaci drzewa, wykonanego ze stali. Autorem dekoracji jest Paweł Chruściński, którego pasją jest metaloplastyka. Czy stanie się kolejną wizytówką Białobrzegów?

Połączenie pięknego, surowego wyglądu stali z fantazyjnym, sędziwym wrażeniem, jakie dają poskręcane konary i korzenie stylizowane na kształt drzewa – metaloplastyka – to coś, koło czego nie da się przejść obojętnie. Wszystko to w otoczeniu barwnego podświetlenia, nadającemu niepowtarzalny urok i punkt charakterystyczny na terenie Białobrzegów przed  budynkiem Białobrzeskiego Centrum Kultury.

Wykonawcą dekoracji jest lokalny artysta, metaloplastyk – Paweł Chruściński, z którym BCK miał przyjemność współpracować przy tworzeniu wystawy „Metaloplastyka, czyli sztuka z metalu”. Paweł to człowiek z pasją, który dzięki wielkiej wyobraźni i talentowi tworzy przedmioty, którym często nadaje drugie życie. Potrafi zrobić wszystko to co dla innych wydaje się niemożliwe.

- Dzieło Pawła spełnia dla nas nie tylko rolę dekoracyjną, ale również symboliczną, gdyż jego montaż odbył się w dniu 1 marca, a więc w dniu wejścia w życie nowej nazwy Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI. Chcielibyśmy, aby był to symbol nowego rozdziału kultury w gminie Białobrzegi! Z tego miejsca zachęcam wszystkich do współpracy na rzecz rozwoju kultury! Razem możemy więcej! - p.o. Dyrektora BCK BIAŁE BRZEGI Mateusz Rzeźnicki.

Wkrótce ogłosimy konkurs na nazwę wyjątkowego, dekoracyjnego i symbolicznego drzewa.20220302 130121 kopia

  • do 8 lipca bck
  • kurs komp
  • czytamy ukr

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid