20220309 120603Jednostki oświatowe gminy Białobrzegi wyposażone zostaną w systemy fotowoltaiczne. W dniu 9 marca Gmina Białobrzegi podpisała umowę na montaż paneli fotowoltaicznych na gminnych jednostkach oświatowych.

W Urzędzie Miasta i Gminy podpisano umowę z firmą zielona-energia.com z Częstochowy na montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach oświatowych: Publicznej Szkole Podstawowej w Białobrzegach (dwa budynki), Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej oraz w Publicznym Przedszkolu nr 1 i Publicznym Przedszkolu nr 2. Umowę podpisał burmistrz Adam Bolek i pełnomocnik wykonawcy Przemysław Naklicki. Moc zainstalowanych paneli na budynkach będzie wynosiła 128 kWp. Montaż paneli powinien przyczynić się do oszczędności, związanych z ciągle rosnącymi cenami prądu.

- Staramy się o umorzenie pożyczki, zaciągniętej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w kwocie prawie 600 tys. zł. Warunkiem umorzenia jest to, aby środki te były przeznaczone na inwestycję pro-ekologiczną. Stąd wybór zadania, które dodatkowo przyniesie korzyści finansowe, związane kosztami energii elektrycznej w naszych jednostkach – mówi burmistrz Adam Bolek.

Wykonawcę zadania pn. Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach oświatowych w Gminie Białobrzegi wybrano w postępowaniu przetargowym, w którym wzięło udział 6 firm. Złożone oferty wahały się od ponad 641 tys. zł do ponad 514 tys. zł . Jedną ofertę odrzucono, ponieważ wykonawca wskazał zbyt krótki okres gwarancji, niezgodny z wymaganiami zamawiającego określonymi w specyfikacji.

Zadanie realizować będzie firma zielona-energia.com z Częstochowy za kwotę 514.545,05 zł. Termin wykonania inwestycji to 45 dni od daty podpisania umowy.

Po wykonaniu zadania niemal wszystkie budynki użyteczności publicznej, których właścicielem jest Gmina Białobrzegi będą miały systemy fotowoltaiczne. W tym roku fotowoltaika zainstalowana będzie jeszcze w Białobrzeskim Centrum Kultury (w ramach jego rozbudowy) oraz na budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przejdzie termomodernizację.

  • do 8 lipca bck
  • kurs komp
  • czytamy ukr

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid