468253e4 8147 4cb5 8ca3 49d5cd2af9cc10  marca transport z darami dla miasta partnerskiego Rawa Ruska dotarł na Ukrainę. Tam zebrane rzeczy zostały przekazane wolontariuszom, którzy rozdysponują je na terytorium Ukrainy.

Przez ostatnie kilkanaście dni trwała zbiórka darów dla uchodźców, którzy w Białobrzegach i okolicy znajdują schronienie. Jednocześnie wolontariusze Koalicji dla Młodych i Szlachetnej Paczki gromadzili rzeczy, które w czwartek 10 marca zawiezione zostały do Rawy Ruskiej. W transporcie znalazły się przede wszystkim środki medyczne, ubrania męskie, koce, śpiwory, torby medyczne, a także trochę jedzenia. Wszystkie te rzeczy przekazano władzom i wolontariuszom zaprzyjaźnionej z Białobrzegami Rawy Ruskiej.

W skład delegacji z Białobrzegów weszli: burmistrz Adam Bolek, Koalicję dla Młodych reprezentował Marcin Jagiełło oraz Artur Wrzesiński – lokalny przedsiębiorca i wolontariusz. Białobrzeska delegacja spotkała się z ukraińskimi wolontariuszami w punkcie zbiórek charytatywnych. Następnie wizytowała punt dowodzenia ukraińskiej obrony miasta oraz spotkała się z merem Rawy Ruskiej i członkami Rady Miasta.

- Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom i wolontariuszom za przekazane dary dla Rawy Ruskiej. Zobowiązany jestem również do przekazania podziękowań od władz naszego miasta partnerskiego i wolontariuszy, których tam spotkaliśmy. Wszyscy doceniają tę pomoc i są niezwykle wdzięczni – mówi burmistrz Adam Bolek.

Urząd Miasta i Gminy składa serdeczne podziękowania dla osób, które wsparły zbiórkę darów dla Rawy Ruskiej. Dziękujemy również naszym partnerom z Ukrainy – Wołodymirowi Kożuszko i Mykoli Zinko za zorganizowanie pobytu białobrzeskiej delegacji w Ukrainie.

  • do 8 lipca bck
  • kurs komp
  • czytamy ukr

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid