mdb rgbW maju Urząd Miasta i Gminy organizuje cykl imprez pod wspólną nazwą Majowych Dni Białobrzegów. Każdy weekend maja będzie zapełniony różnymi wydarzeniami a gwiazdą tegorocznego cyklu imprez będzie zespół Lady Pank.

Wydarzeniem otwierającym tegoroczne Majowe Dni Białobrzegów będzie wystawa poświęcona jubileuszowi 100-lecia klubu sportowego Pilica Białobrzegi, która obędzie się w dniu 6 maja. Wystawa pokazuje historię klubu od początku jego istnienia, a przede wszystkim ogromną pasję, miłość do sportu i zaangażowanie społeczne ludzi, którzy kiedyś tworzyli ten Klub. Wystawa jest częścią obchodów roku jubileuszowego.

8 maja będzie Bieg Pilicy. To kontynuacja rozpoczętej kilka lat temu profesjonalnej imprezy biegowej. Za jego profesjonalną organizację odpowiada firma SE Group - organizator największych imprez biegowych w Polsce. W tegorocznej edycji uczestnicy, którzy ukończyli 16 lat, będą mogli wziąć udział w biegu głównym na 10 km, małym biegu na 3 km oraz przejść trasę nordic walking na 3 km. Z myślą o młodszych odbędą się biegi kolorowe. V Bieg Pilicy to jedna z największych imprez biegowych w regionie.

14 maja odbędzie się Lekkoatletyczny Memoriał Zygmunta Siedleckiego na białobrzeskim stadionie. Do naszego miasta przyjadą utalentowani młodzi lekkoatleci ze środkowej Polski. Zawody odbędą się w następujących konkurencjach: biegi (różne dystanse), biegi przez płotki, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

W dniach 21-22 maja na targowisku miejskim odbędzie się wielki piknik rodzinny związany z Majowymi Dniami Białobrzegów. Jest to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych imprez rozrywkowych w naszym mieście i okolicy, która przyciąga tysiące sympatyków. W ramach imprezy planowane są wydarzenia  o różnorodnym charakterze. Sobota upłynie nam na występach artystycznych placówek oświatowych z terenu gminy Białobrzegi oraz  koncertach w rytmie disco polo w wykonaniu takich artystów jak: Mateusz Mijal, Miły Pan i Long&Junior. Niedziela to dzień koncertowy, podczas którego wystąpią młodzieżowe muzyczne talenty z terenu naszej gminy: HLOPAKY oraz MRK NOOK. Ponadto na wielkiej scenie wystąpią: L.A.W., 2PLUS1, a także SZYMON WYDRA&CARPE DIEM. Gwiazdą niedzielnego wieczoru, a zarazem podsumowaniem wydarzenia będzie międzypokoleniowy koncert zespółu LADY PANK. Ponadczasowe brzmienie zespołu Lady Pank w dalszym ciągu pociąga za sobą fanów w najróżniejszym wieku, a artyści ani myślą odejść w cień. Bez dwóch zdań kultowego zespołu Lady Pank nie trzeba przedstawiać. W mniejszym lub większym stopniu słyszał o nim każdy, a piosenki "Zostawcie Titanica", "Marchewkowe Pole", "Kryzysowa Narzeczona", "Mniej niż zero", czy "Zamki na piasku" zna cała Polska.

Na 28 maja zaplanowano mecz old boys Pilicy Białobrzegi w związku z jubileuszem 100. rocznicy powstania klubu. Na boisku piłkarskim spotkają się byli zawodnicy Pilicy, by przypomnieć się białobrzeskiej publiczności.

Zapraszamy!

mdb rgb

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

images

pobrane

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid