mdb rgbW maju Urząd Miasta i Gminy organizuje cykl imprez pod wspólną nazwą Majowych Dni Białobrzegów. Każdy weekend maja będzie zapełniony różnymi wydarzeniami a gwiazdą tegorocznego cyklu imprez będzie zespół Lady Pank.

Wydarzeniem otwierającym tegoroczne Majowe Dni Białobrzegów będzie wystawa poświęcona jubileuszowi 100-lecia klubu sportowego Pilica Białobrzegi, która obędzie się w dniu 6 maja. Wystawa pokazuje historię klubu od początku jego istnienia, a przede wszystkim ogromną pasję, miłość do sportu i zaangażowanie społeczne ludzi, którzy kiedyś tworzyli ten Klub. Wystawa jest częścią obchodów roku jubileuszowego.

8 maja będzie Bieg Pilicy. To kontynuacja rozpoczętej kilka lat temu profesjonalnej imprezy biegowej. Za jego profesjonalną organizację odpowiada firma SE Group - organizator największych imprez biegowych w Polsce. W tegorocznej edycji uczestnicy, którzy ukończyli 16 lat, będą mogli wziąć udział w biegu głównym na 10 km, małym biegu na 3 km oraz przejść trasę nordic walking na 3 km. Z myślą o młodszych odbędą się biegi kolorowe. V Bieg Pilicy to jedna z największych imprez biegowych w regionie.

14 maja odbędzie się Lekkoatletyczny Memoriał Zygmunta Siedleckiego na białobrzeskim stadionie. Do naszego miasta przyjadą utalentowani młodzi lekkoatleci ze środkowej Polski. Zawody odbędą się w następujących konkurencjach: biegi (różne dystanse), biegi przez płotki, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

W dniach 21-22 maja na targowisku miejskim odbędzie się wielki piknik rodzinny związany z Majowymi Dniami Białobrzegów. Jest to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych imprez rozrywkowych w naszym mieście i okolicy, która przyciąga tysiące sympatyków. W ramach imprezy planowane są wydarzenia  o różnorodnym charakterze. Sobota upłynie nam na występach artystycznych placówek oświatowych z terenu gminy Białobrzegi oraz  koncertach w rytmie disco polo w wykonaniu takich artystów jak: Mateusz Mijal, Miły Pan i Long&Junior. Niedziela to dzień koncertowy, podczas którego wystąpią młodzieżowe muzyczne talenty z terenu naszej gminy: HLOPAKY oraz MRK NOOK. Ponadto na wielkiej scenie wystąpią: L.A.W., 2PLUS1, a także SZYMON WYDRA&CARPE DIEM. Gwiazdą niedzielnego wieczoru, a zarazem podsumowaniem wydarzenia będzie międzypokoleniowy koncert zespółu LADY PANK. Ponadczasowe brzmienie zespołu Lady Pank w dalszym ciągu pociąga za sobą fanów w najróżniejszym wieku, a artyści ani myślą odejść w cień. Bez dwóch zdań kultowego zespołu Lady Pank nie trzeba przedstawiać. W mniejszym lub większym stopniu słyszał o nim każdy, a piosenki "Zostawcie Titanica", "Marchewkowe Pole", "Kryzysowa Narzeczona", "Mniej niż zero", czy "Zamki na piasku" zna cała Polska.

Na 28 maja zaplanowano mecz old boys Pilicy Białobrzegi w związku z jubileuszem 100. rocznicy powstania klubu. Na boisku piłkarskim spotkają się byli zawodnicy Pilicy, by przypomnieć się białobrzeskiej publiczności.

Zapraszamy!

mdb rgb

 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid