IMG 18872 czerwca burmistrz Adam Bolek podpisał umowy na dofinansowanie dwóch zadań w zakresie Mazowieckiego Instrumentu Aktywności Sołectw i jednego z programu Mazowsze dla Czystego Powietrza.

W Radomiu burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek oraz skarbnik gminy Iwona Czwarno-Olczykowska podpisali umowy z samorządem woj. mazowieckiego na dofinansowanie zadań realizowanych przez Gminę Białobrzegi. Samorząd reprezentował wicemarszałek województwa Rafał Rajkowski oraz radny sejmiku Leszek Przybytniak.

Dwie umowy zostały zawarte w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Łącznie to kwota 20 tys. zł. Środki te przeznaczone będą na sfinansowanie, wykonanych już prac na placu zabaw w Brzeźcach oraz na Rozbudowę oświetlenia w Budach Brankowskich. Środki te stanowią 50% wartości zadań.

Trzecia umowa dotyczy Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza. Gmina otrzymała 25 tys. zł na  zadanie p.n. Analiza przedinwestycyjna możliwości wykorzystania potencjału biogazu z komunalnych osadów ściekowych na terenie oczyszczalni ścieków w Białobrzegach. Całkowita wartość tego zadania to 50 tys. zł.

Wszystkie zadania będą zrealizowane w bieżącym roku.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid