Zdjcie gwneZ okazji  Dnia Dziecka 5 czerwca 2022 r. na Białobrzeskim Rynku pojawiło się mnóstwo atrakcji skierowanych do najmłodszych przygotowanych przez Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Białobrzeskie Centrum Kultury „Białe Brzegi” – bańki mydlane dużych rozmiarów, dmuchańce, kolorowe tatuaże i warkoczyki, korowody taneczne prowadzone przez postacie z ulubionych animacji. Bajkowy klimat tworzyli animatorzy, którzy angażowali dzieci do wspólnych zabaw, radosnego śpiewania piosenek, tańca z pomponami oraz rozwiązywania zagadek i łamigłówek. Ton zabawie nadawał Dj Sopel, który dbał o muzyczną oprawę wydarzenia.

Od rana mali artyści z placówek oświatowych gminy Białobrzegi oraz Białobrzeskiego Centrum Kultury „Białe Brzegi” mogli zaprezentować swoje talenty na scenie, zatańczyć, zaśpiewać i przede wszystkim pokazać swój talent szerszej publiczności. Tuż po występach przyszedł czas, by swobodnie korzystać z atrakcji oferowanych przez organizatorów i animatorów. Od godziny 16.00 Plac Zygmunta Starego zmienił swoje oblicze – pojawiła się eksplozja kolorów – barwne smugi, kolorowe ubrania i fryzury to oznaka Święta Holi  (które swoje korzenie ma w Indiach). Holi świętuje się rzucając w siebie nawzajem barwnym proszkiem, dając upust pozytywnym emocjom. Białobrzeski Festiwal Kolorów to święto radości, które zagościło już na stałe w harmonogramie wydarzeń Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Białobrzeskiego Centrum Kultury. Oprawę muzyczną podczas świętowania pełnił Dj Big Karol.

Swoje punkty informacyjne  otworzyli pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz członkowie Białobrzeskiego Towarzystwa Kulturalnego w celu promocji zdrowych i szczytnych postaw (m.in. sprzedaż książek w celu zbiórki dla potrzebujących dzieci, zasady racjonalnego żywienia).

Wspaniały dzień został ukoronowany występami formacji muzycznych „Hlopaky” w składzie: Dawid Mikityszyn (Devi), Jakub Stępień (Kubi), Wojciech Błoński (Fizi), Konrad Kowalczyk (Kken), Konrad Kupis (KondziuRDZ) oraz „Szuflada Label” w składzie: Mateusz Stalmach (Ex may), Emilia Drabik oraz Mateusz Wrzesiński (Mefju), którzy zawsze ze sceny dają z siebie wszystko, wysyłając mnóstwo pozytywnej energii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę.

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tej imprezy, a w szczególności: Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, Dyrektorowi i pracownikom Zakładu Usług Komunalnych, Dyrektorom i Nauczycielom z placówek oświatowych z gminy Białobrzegi: Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN, Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej, Publicznemu Przedszkolu nr 1 im. Jasia i Małgosi, Niepublicznemu Przedszkolu „Promyczek” oraz instruktorom BCK za wkład w rozwój potencjału twórczego młodych artystów.

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

logo UE rgb 1 2

 bieg pilicy baner2022

 

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid