20220705 121358Gmina Białobrzegi ogłosiła dwa postępowania przetargowe: na zagospodarowanie trenów nadpilicznnych oraz budowę dróg w Białobrzegach. Łącznie wartość tych inwestycji to ponad 20 mln zł.

Gmina ogłosiła dwa postępowania przetargowe, których łączna wartość może wynieść ponad 20 mln zł.

Pierwszym z nich jest zadanie Budowa wału przeciwpowodziowego i zagospodarowanie terenów nadpilicznych w Białobrzegach. Specyfikacja przetargu przewiduje budowę wału przeciwpowodziowego, infrastrukturę podziemną (kanalizacja, sieć wodociągowa), przebudowę linii średniego napięcia, chodników, budowę ścieżek rowerowych, ciągów komunikacyjnych, placu koncertowego, placu zabaw, fontanny, małej architektury, zadrzewienia. W porównaniu z pierwszym przetargiem (jego wartość przekroczyła środki zabezpieczone na inwestycję) w zakres zadania nie wejdzie amfiteatr i tężnia, zmieniono również technologię budowy ciągów komunikacyjnych. Na to zadanie gmina pozyskała środki z rządowego programu Polski Ład  (6,3 mln zł) i z Samorządu woj. Mazowieckiego (2,2 mln zł). Oferty można składać do 29 lipca.

Drugi przetarg na realizację zadania - Budowa dróg na terenie miasta Białobrzegi - obejmuje prace drogowe na czterech osiedlach. Na osiedlu Za Polną w zakresie zadania przewidujemy budowę dróg i chodników, na osiedlu Jana Pawła II budowana ma być ul. Sienkiewicza oraz brakujące chodniki, na osiedlu Nowiny ulica Srebrna i Lawendowa oraz fragment Białej, na osiedlu Mikowska brakujące chodniki oraz ulica Krakowska. Na realizację tych zadań gmina pozyskała 10,3 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Składanie ofert przewidziane jest do 28 lipca.

Realizacja zadań oraz ich zakres uzależniony jest od wysokości ofert uzyskanych w postępowaniach przetargowych.

20220705 122258 20220705 121257

 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid