314 lipca w siedzibie Nadleśnictwa Dobieszyn burmistrz Adam Bolek i nadleśniczy Paweł Sułkowski podpisali porozumienie o współpracy w wykonaniu ścieżki dydaktyczno-rowerowej między Białobrzegami a miejscowością Szczyty.

Porozumienie pozwala Gminie Białobrzegi wykonać ścieżkę rowerową na terenach należących do Lasów Państwowych wzdłuż drogi krajowej nr 48 na odcinku od węzła Białobrzegi Południe do zabudowań miejscowości Szczyty. Strony porozumienia zobowiązują się również do zwiększenia świadomości z zakresu ekologii i zagospodarowania terenów leśnych w okolicach miasta Białobrzegi, poprzez montaż tablic edukacyjnych.

Gmina Białobrzegi w tym roku rozpocznie budowę ścieżki. Nadleśnictwo Dobieszyn zobowiązało się do umieszczenia i utrzymania w obrębie ścieżki obiektów małej infrastruktury: tablic informacyjnych i edukacyjnych, ławek oraz stacji napraw rowerów. Całość projektu powinna być zakończona w przyszłym roku.

- Cieszę się, że udało nam się załatwić wszelkie formalności związane z tą inwestycją. Dziękuję Panu Nadleśniczemu Pawłowi Sułkowskiemu i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za współpracę. Mam nadzieję, że uda nam się pozyskać środki na wykonanie tego zadania – mówi burmistrz Adam Bolek.

12

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid