11Gmina Białobrzegi pozyskała 2 mln zł na budowę amfiteatru na terenach nadpilicznych. Wkrótce ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe.

Amfiteatr nad Pilicą to część większego projektu, polegającego na zagospodarowaniu terenów nadpilicznych w Białobrzegach.

Przypomnijmy, Gmina kilka miesięcy temu pozyskała środki finansowe z puli rządowej (6,3 mln zł) i z samorządu woj. Mazowieckiego (2,2 mln zł) na realizację dużego projektu zagospodarowania terenów nadpilicznych. Pierwszy przetarg przewidywał m. in. budowę na tych terenach amfiteatru. Niestety jedyna oferta, która wpłynęła w tym postępowaniu była za wysoka i przetarg unieważniono. Pod koniec czerwca Gmina ogłosiła drugie postępowanie przetargowe. Aby osiągnąć niżą cenę z zakresu zadania zdjęto niektóre pozycje w tym amfiteatr. W ostatnich dniach okazało się, że gmina pozyskała 2 mln zł i amfiteatr będzie budowany.

Środki pochodzą z trzeciej edycji Rządowego Programu Polski Ład, dedykowanych do gmin, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. W tym samym naborze zgłoszono wniosek na budowę dróg w miejscowości Sucha na kwotę 5 mln zł. Niestety nie został on zakwalifikowany do realizacji.

Amfiteatr nad Pilicą będzie składał się z widowni na około 400 miejsc, zadaszonej muszli koncertowej z zapleczem dla artystów. W ramach tego zadania wybudowany zostanie również budynek, w który będą pomieszczenia gospodarcze oraz szalety. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie.

12

2

 000ENE57FV4XD3BA C411

 

 

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

 

smieci 2016

jzb

 

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid