GłówneW niedzielę 4 września, na białobrzeskim rynku odbyła się druga edycja HydroEnergy 3x3 Basket Cup 2022 - turnieju koszykówki ulicznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi Adama Bolka. Zwycięzcą turnieju został zespół Krk 3x3 z Krakowa, który w finale pokonał zespół z Warszawy Warsaw U50M  21:13. W rywalizacji klas 8 białobrzeskich szkół podstawowych triumfował zespół Jedynki z PSP nr 1 w Białobrzegach, który w finale pokonał zespół Granaty z PSP w Suchej.

W turnieju wystartowało 14 drużyn. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach do koszykówki 3x3 równocześnie. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Białobrzegi, natomiast zespoły seniorskie otrzymały również nagrody pieniężne od sponsorów turnieju.

Każdy zawodnik otrzymał od organizatorów talon na lody do restauracji "to co lubię", a także mógł się posilić białobrzeską grochówką przygotowaną przez Publiczne Przedszkole nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach.

Serdecznie dziękujemy Hydro Truck Radom za profesjonalne przeprowadzenie zawodów, Restauracji „to co lubię”, kierownictwu i pracownikom  Zakładu Usług Komunalnych w Białobrzegach, PSP nr 1 w Białobrzegach oraz PP nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach za pomoc w organizacji turnieju. W szczególności dziękujemy zawodnikom oraz młodzieży za rywalizację w turnieju.