portal22Gmina Białobrzegi uruchomiła dla mieszkańców dedykowany portal internetowy pn. Portal e-Mieszkańca umożliwiający realizację ponad 30 spraw urzędowych w tym wniosków, oświadczeń i deklaracji drogą elektroniczną bez konieczności przychodzenia do Urzędu Miasta, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Białobrzeskiego Centrum Kultury „Białe Brzegi” w Białobrzegach. Ponadto, mieszkańcy mogą elektronicznie rozliczać się za wodę i ścieki, zapisać dziecko do placówek oświatowych, płacić za posiłki w placówce, zapisać dziecko na zajęcia do BCK-u i je opłacić oraz także zakupić bilet na organizowane wydarzenia kulturalne czy seans filmowy. Uruchomiono funkcjonalność pn. PORTFEL E-MIESZKAŃCA, w której mieszkaniec może zobaczyć swoje zobowiązania oraz nadchodzące płatności za podatki, opłaty za śmieci czy za wodę i opłacić je za pośrednictwem platformy BLUE MEDIA. Zapraszamy do rejestracji i poznania pełnej funkcjonalności oferowanych usług. Dostęp na Portalu jest możliwy przez:

- stronę www: starteboi.bialobrzegi.pl

- zakładkę „Portal e-Mieszkańca” na stronie Urzędu lub jednostek organizacyjnych Gminy;

- przez nową aplikację mobilną Gminy Białobrzegi dostępnej do bezpłatnego pobrania w App Store (na IOS) lub Google Play (na Androida).

Funkcjonalności nowej aplikacji mobilnej jak i Portalu e-Mieszkańca będą nadal rozwijane, dlatego zapraszamy do ich wspólnego tworzenia poprzez zgłaszanie wszelkich problemów, sugestii, propozycji nowych funkcjonalności lub e-formularzy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Sekretarza Miasta i Gminy Białobrzegi – Sławomira Bieleckiego, tel. 48 386 30 16.

Dostęp do usług Portalu został podzielony na 4 moduły tematyczne:

Dostęp do platformy EBOI (Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta) oraz Sytemu Qnet wodociągi  wymaga zalogowania się węzłem krajowym tj. przy pomocy jednej z form:

- profilu zaufanego;

- e-dowodu;

- moje ID – czyli logowanie przez przez bankowość elektroniczną banku PKO BP, PKO SA, BOŚ, PNB PARIBAS, VELO BANK, CREDIT AGRICOLE, mBANK, Banki Spółdzielcze(Grupa PBS).

 Dostęp do Elektronicznego konta rodzica w ramach Systemu 4Parents oraz Visuala Activity nadaje odpowiednio placówka oświatowa (4 Parents) lub Białobrzeskie Centrum Kultury „Białe Brzegi” (Visual Acitity). Nie wymaga logowania dostęp do funkcjonalności Rekrutacja  do żłobka/przedszkola/szkoły oraz Zakup biletów na wydarzenia organizowane przez BCK – aplikacje te będą aktywne tylko w okresach prowadzonych rekrutacji lub sprzedaży biletów.

Gmina uruchomiła również dwa e-punkty (na parterze w Urzędzie Miasta i Gminy w Białobrzegach oraz w BCK), w których udostępniony został dedykowany infokiosk do realizacji spraw przy wykorzystaniu funkcjonalności Portalu.    

W celu sprawnego działania Portalu i jego obsługi zakupiono również serwery, urządzenia brzegowe, urządzenie pamięci masowej, drukarkę wielkoformatową, komputery stacjonarne wraz z oprogramowaniem, infokioski oraz monitory informacyjne.

Zapraszamy do rejestracji i korzystania z Portalu.

Wartość projektu to 1 014 070 złotych z czego 761 048,81 zł pochodziło z pozyskanego przez Gminę  dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Mazowieckiego z poddziałania 2.1.1 „E-usługi dla Mazowsza".

 

eboi1

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid