kolendyNic tak nie przybliża świątecznej atmosfery, jak kolędy i pastorałki, dlatego pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców i gości na wyjątkowy, świąteczny koncert. W poniedziałek 26 grudnia o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Białobrzegach odbędzie się koncert kolęd i pastorałek na góralską nutę.

Organizatorami wydarzenia są burmistrz Miasta i Gminy Adam Bolek i proboszcz parafii ks. Artur Hejda. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Projekt „Kolędy i pastorałki na góralską nutę” powstał z inicjatywy dwóch członków zespołu Future Folk wokalisty Stanisława Karpiel-Bułecka (Zakopower) oraz skrzypka Szymona Chyc Magdzina. Zespół reprezentują również najwybitniejsi podhalańscy muzycy grający na tradycyjnych instrumentach: Bartłomiej Wysock - kontrabas, Wojciech Buńda – skrzypce, Jakub Kluś - skrzypce, akordeon, Paweł Medes- altówka.

Członkowie zespołu na czas występu ubrani są w tradycyjne stroje góralskie. W trakcie koncertu usłyszeć będzie można nie tylko tradycyjne kolędy, które wszyscy śpiewamy w trakcie Świąt Bożego Narodzenia ale również góralskie pastorałki ściśle związane z regionem Podhala.

Serdecznie zapraszamy na wspólne góralskie kolędowanie!

 kolendy

 

 

  • sesja0102

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid