PrzechwytywanieRozpoczęły się prace przy budowie ścieżki przyrodniczej nad jeziorem wschodnim w Białobrzegach. Ciąg pieszy połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Gmina na to zadanie pozyskała środki z LGD Zapilicze w wysokości 172 tys. zł.

Zakres prac przewidzianych umową obejmuje budowę chodnika z kostki betonowej wzdłuż południowego brzegu jeziora wschodniego, umocnienie skarpy zbiornika, na której powstanie półka skarpowa oraz wzmocniona zostanie linia brzegowa. Całość uzupełnią ławki drewniane, kosze na śmieci oraz oświetlenie zewnętrzne terenu. Bulwar połączy ulicę Krakowską z ulicą Cichą. Ścieżka przyrodnicza to kontynuacja wykonanej w 2019 r. rewitalizacji terenów zielonych nad jeziorem zachodnim.

Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskaniu przez Gminę Białobrzegi środków finansowych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Zapilicze. Gmina na realizację zadania otrzymała 172.463,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach przedsięwzięcia LSR 1.2.4  „Infrastruktura turystyczna i rekreacyjna”.

Wartość całości zadania to 361.859,60 zł. Zadanie powinno się zakończyć do końca lutego b.r. Inwestycję wykonuje firma Insbud z Białobrzegów.

 

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid