IMG 2899W ramach współpracy między miastami partnerskimi w Białobrzegach gościły dzieci z Rawy Ruskiej z Ukrainy. Byli to członkowie klubu sportowego Lokomotiv oraz uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej.

Białobrzegi i Rawa Ruska to miasta partnerskie od 2019 roku. Na mocy podpisanego porozumienia o współpracy w dniach 3-5 marca w Białobrzegach przebywali młodzi piłkarze z Rawy Ruskiej wraz z opiekunami.

W piątek była wizyta w Białobrzeskim Centrum Kultury, gdzie odbyły się zajęcia integracyjne, których efektem był wspólnie namalowany plakat, upamiętniający spotkanie. Dzieci gościły również w szkole podstawowej oraz odbyły wycieczkę po Białobrzegach z przewodnikiem Panią Bożeną Nowakowską. Wieczorem na stadionie rozegrany został mecz piłki nożnej z rówieśnikami z Pilicy Białobrzegi.

W sobotę goście z Ukrainy odbyli wycieczkę do Warszawy, gdzie mieli możliwość zwiedzić stadion Legii Warszawa oraz stare miasto. Wieczorem na sali sportowej przy PSP nr 1 odbył się mecz w halową piłkę nożną z drużyną Pilicy.

W niedzielę w ośrodku Wypoczynkowym Emaus odbyło się oficjalne spotkanie, w którym wzięli udział: burmistrz Adam Bolek, zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz, zastępca dyr. PSP nr 1 Małgorzata Jaszczyk, dyr. BCK Mateusz Rzeźnicki oraz trenerzy Adam Kowalczyk i Krzysztof Cybulski. Stronie Ukraińskiej przewodniczył Yura Horechyi, który wyraził wdzięczność nie tylko za możliwość wizyty dzieci w Białobrzegach ale przede wszystkim za wszelką pomoc obywatelom Ukrainy i mieszkańcom Rawy Ruskiej, którą Białobrzeżanie ofiarowali w czasie trwania wojny.

 

Baner Portal strona 1

 

baner Budżet obywatelski 1

 

Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

srodowisko

 

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

 

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid