IMG 2899W ramach współpracy między miastami partnerskimi w Białobrzegach gościły dzieci z Rawy Ruskiej z Ukrainy. Byli to członkowie klubu sportowego Lokomotiv oraz uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej.

Białobrzegi i Rawa Ruska to miasta partnerskie od 2019 roku. Na mocy podpisanego porozumienia o współpracy w dniach 3-5 marca w Białobrzegach przebywali młodzi piłkarze z Rawy Ruskiej wraz z opiekunami.

W piątek była wizyta w Białobrzeskim Centrum Kultury, gdzie odbyły się zajęcia integracyjne, których efektem był wspólnie namalowany plakat, upamiętniający spotkanie. Dzieci gościły również w szkole podstawowej oraz odbyły wycieczkę po Białobrzegach z przewodnikiem Panią Bożeną Nowakowską. Wieczorem na stadionie rozegrany został mecz piłki nożnej z rówieśnikami z Pilicy Białobrzegi.

W sobotę goście z Ukrainy odbyli wycieczkę do Warszawy, gdzie mieli możliwość zwiedzić stadion Legii Warszawa oraz stare miasto. Wieczorem na sali sportowej przy PSP nr 1 odbył się mecz w halową piłkę nożną z drużyną Pilicy.

W niedzielę w ośrodku Wypoczynkowym Emaus odbyło się oficjalne spotkanie, w którym wzięli udział: burmistrz Adam Bolek, zastępca burmistrza Mieczysław Danielewicz, zastępca dyr. PSP nr 1 Małgorzata Jaszczyk, dyr. BCK Mateusz Rzeźnicki oraz trenerzy Adam Kowalczyk i Krzysztof Cybulski. Stronie Ukraińskiej przewodniczył Yura Horechyi, który wyraził wdzięczność nie tylko za możliwość wizyty dzieci w Białobrzegach ale przede wszystkim za wszelką pomoc obywatelom Ukrainy i mieszkańcom Rawy Ruskiej, którą Białobrzeżanie ofiarowali w czasie trwania wojny.

 

 

Baner Portal strona 1Logo muzeum photoaidcom invert

logo UE rgb 1 2

 

rfrg

 

22208 ASYSTENT OSOBY NIEPE NOSPRAWNEJ tekst

679gison sip2

 

czyste powiet

ulotka1f STRstop smog

airly

wifi4eu

azest res

europark wislosan

smieci 2016

opinia res

rodo

 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 1

LPM logo 2018 rgb

 imagesppobranea

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze  115647 logo apteki
muw swm mp dzu logo pks
logo mjwpu logo policja  eUS mix ost4  logo mikro  logo sanepid